Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Forecast

Berat, Albania

01/22/2014 - 22:00

RainSoutheast, Light air, 1.5 m/s8°C

0.8 mm precipitation

Pressure: 1.0164 bar

Durrës, Albania

01/22/2014 - 22:00

Heavy rainSoutheast, Gentle breeze, 3.9 m/s11°C

5.9 mm precipitation

Pressure: 1.0159 bar

Korçë, Albania

01/22/2014 - 22:00

CloudySouthwest, Light breeze, 1.8 m/s4°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0172 bar

Kukës, Albania

01/22/2014 - 22:00

RainSouth, Light air, 1.5 m/s7°C

0.6 mm precipitation

Pressure: 1.0159 bar

Shkodër, Albania

01/22/2014 - 22:00

Heavy rainEast, Light air, 1.5 m/s9°C

9.5 mm precipitation

Pressure: 1.0158 bar

Tirana, Albania

01/22/2014 - 22:00

RegnØst-sørøst, Svak vind, 2.3 m/s9°C

3.9 mm precipitation

Pressure: 1.0164 bar

Vlorë, Albania

01/22/2014 - 22:00

Partly cloudySouth, Light breeze, 2.7 m/s10°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0162 bar

Weather forecast from yr.no.

Shkelin rregullat e qarkullimit rrugor, 1 i vdekur dhe 2 të plagosur

 Shkelin rregullat e qarkullimit rrugor, 1 i vdekur dhe 2 të plagosur

Shpejtësia e madhe me të cilën udhëtonin mjetet dhe mosrespektimi i rregullave të qarkullimit rrugor, kanë sjellë mbrëmjen e djeshme një aksident me pasojë vdekjen e një personi dhe plagosjen e dy të tjerëve.

Aksidenti i rëndë është shënuar tek ura pranë Drejtorisë së Policisë, ku një automjet tip Wolksvagen Golf  5, përplasi një taksi tip Benz me targa TR 3372M dhe më pas përfundoi në lumin Lanë.

Për pasojë ka humbur jetën drejtuesi i Benzit, Preng Mirashi dhe u plagosën dy pasagjerët e mjetit tip Golf, të cilët u transportuan menjëherë në Spitalin Ushtarak.
 

Tuesday, February 26, 2013 - 13:28
Total votes: 47