Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Forecast

Berat, Albania

04/17/2014 - 14:00

RainNorth-northwest, Light air, 1.3 m/s14°C

3.0 mm precipitation

Pressure: 1.0073 bar

Durrës, Albania

04/17/2014 - 14:00

Partly cloudyNorth-northwest, Light breeze, 2.3 m/s13°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0085 bar

Korçë, Albania

04/17/2014 - 14:00

Partly cloudyEast-southeast, Light air, 0.6 m/s7°C

0.1 mm precipitation

Pressure: 1.0079 bar

Kukës, Albania

04/17/2014 - 14:00

Partly cloudyNorth, Light breeze, 1.9 m/s7°C

0.2 mm precipitation

Pressure: 1.0097 bar

Shkodër, Albania

04/17/2014 - 14:00

FairEast, Gentle breeze, 3.4 m/s14°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0084 bar

Tirana, Albania

04/17/2014 - 14:00

Delvis skyetNord-nordvest, Flau vind, 0.6 m/s13°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0081 bar

Vlorë, Albania

04/17/2014 - 14:00

Rain showersWest-northwest, Light breeze, 2.7 m/s13°C

0.5 mm precipitation

Pressure: 1.0082 bar

Weather forecast from yr.no.

MMSR: Qeveria në komunikim të vazhdueshëm me shoqatat e ish të përndjekurve

MMSR: Qeveria në komunikim të vazhdueshëm me shoqatat e ish të përndjekurve
Nisur nga ngjarja e sotme përpara ambienteve të Kuvendit të Shqipërisë, Ministria e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë sqaron se është në komunikim të vazhdueshëm me shoqatat e ish të përndjekurve politikë dhe në vijim të angazhimeve që Qeveria ka ndërmarrë për të mbështetur këtë shtresë, ka ngritur një grup të posaçëm pune për shqyrtimin e të gjitha kërkesave të drejta të kësaj...

Beqaj: Në raport me qytetarin jemi në rolin e "shërbyesit"

Beqaj: Në raport me qytetarin jemi në rolin e "shërbyesit"
Ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj, mori pjesë sot në Takimin e  Grupit në Mbështetje të Zbatimit të Reformës në Shëndetësi, që u zhvillua sot në Tiranë nga Ministria e  Shëndetësisë me asistencën teknike të projektit të USAID-it në Shqipëri, së bashku me drejtues e  punonjës të tjerë të shërbimeve shëndetësore në vend.  Në fjalën e tij, Ministri Beqaj,...

PD, Vorpsi: Arrogancë qeveritare me artistët, Rama kërkon të kapë dhe Teatrin

PD, Vorpsi: Arrogancë qeveritare me artistët, Rama kërkon të kapë dhe Teatrin
Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Laura Vorpsi me anë të një deklarate për mediat ka denoncuar vendimin e qeverisë për të hedhur poshtë kontratat me artistët e Teatrit të Operës e Baletit dhe Teatrit Kombëtar. Sipas Vorpsit Rama ka vendosur t’i kapë edhe këto institucione dhe tani e tutje ai do të miratoje edhe pjesët që do të vihen në skenë në teatër dhe në balet, dhe...

Gjiknuri: Transparencë për koncesionet, Arvizu: Me rëndësi koncepti i kërkesës për raportim

Gjiknuri: Transparencë për koncesionet, Arvizu: Me rëndësi koncepti i kërkesës për raportim
Ministri i Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri gjatë fjalës së tij në forumin me temë “Promovimi i nismës për transparencë në industrinë nxjerrëse dhe përfitimi i komuniteteve", theksoi vendosmërinë e institucionit që drejton për të bërë transparencë në lidhje me koncesionet në vend. Gjiknuri bëri të ditur se deri në fund të këtij viti do të ketë përfunduar...

Kuvend, Hysi: Asgjë antikushtetuese nëse kontrollojmë interesat e institucioneve

Kuvend, reforma territoriale përplas sot mazhorancën dhe opozitën
Në fjalën e saj gjatë seancës së sotme parlamentare deputetja e Partisë Socialiste Vasilika Hysi ka vlerësuar tërësisht në përputhje me kushtetutën ndryshimet e bëra. “Nuk ka asnjë gjë kushtetues nëse kontrollojmë interesat e institucioneve që kontrollojnë pasurinë e zyrtareve të lartë. A e dini ju, që deri më sot, nuk deklarohej pasuria e bashkëjetuesve të tyre dhe...
MMSR: Qeveria në komunikim të vazhdueshëm me shoqatat e ish të përndjekurve
Beqaj: Në raport me qytetarin jemi në rolin e "shërbyesit"
PD, Vorpsi: Arrogancë qeveritare me artistët, Rama kërkon të kapë dhe Teatrin
Gjiknuri: Transparencë për koncesionet, Arvizu: Me rëndësi koncepti i kërkesës për raportim
Kuvend, reforma territoriale përplas sot mazhorancën dhe opozitën

Video

Mekka në vitin 2020 – Projekt?
Zogu që flet japonisht
Ja si ndodhi aksindeti i aktorit Kivanç Tatlitug
Një këngë për Karelin
Dokumentari për “Eksodin 1999“ përlot Vlora Çitakun
Arvizu surprizon gjimnazisten shqiptare
Nga bebe në 14 vjeçe, ja rritja e Lotte në timelapse
"Super gjyshja" befason jurin
Pamje të reja nga video e Karelit të torturuar në burgun e Nigritas
Më 16 prill, përkujtohet eksodi i kosovarëve
Hillari Klinton sulmohet me këpucë
Vajzat shqiptare martohen me serbë për 5 mijë euro
Seanca në Kuvend, ja batutat mes Ramës dhe Topallit
Publikohet video e torturave të Ilia Karelit
Brazili 2014, ja himni i kampionatit botëror!
Presidenti kolumbian urinon gjatë fjalimit