Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Forecast

Berat, Albania

04/17/2014 - 14:00

RainNorth-northwest, Light air, 1.3 m/s14°C

3.0 mm precipitation

Pressure: 1.0073 bar

Durrës, Albania

04/17/2014 - 14:00

Partly cloudyNorth-northwest, Light breeze, 2.3 m/s13°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0085 bar

Korçë, Albania

04/17/2014 - 14:00

Partly cloudyEast-southeast, Light air, 0.6 m/s7°C

0.1 mm precipitation

Pressure: 1.0079 bar

Kukës, Albania

04/17/2014 - 14:00

Partly cloudyNorth, Light breeze, 1.9 m/s7°C

0.2 mm precipitation

Pressure: 1.0097 bar

Shkodër, Albania

04/17/2014 - 14:00

FairEast, Gentle breeze, 3.4 m/s14°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0084 bar

Tirana, Albania

04/17/2014 - 14:00

Delvis skyetNord-nordvest, Flau vind, 0.6 m/s13°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0081 bar

Vlorë, Albania

04/17/2014 - 14:00

Rain showersWest-northwest, Light breeze, 2.7 m/s13°C

0.5 mm precipitation

Pressure: 1.0082 bar

Weather forecast from yr.no.

Bumçi: Rama-Meta nuk patën vullnet politik për një produkt të përbashkët

Bumçi: Rama-Meta nuk patën vullnet politik për një produkt të përbashkët
Pas deklaratës së Nënkryetarit të Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Ballës ka reaguar menjëherë deputeti i PD-së, Aldo Bumçi. Ky i fundit ka akuzzuar dyshen Rama-Meta për mosarritje të deklaratës së përbashkët.   Në deklaratën për shtyp, Bumçi tha se propozimet PD-së nuk u morën parasysh, dhe “dyshja Rama-Meta bëri prapa kthehu nga pikat ku ishte rënë dakord më...

Gjosha-Sequi: Mirënjohje për kontributin e dhënë për Shqipërinë

Gjosha-Sequi: Mirënjohje për kontributin e dhënë për Shqipërinë
Ministrja e Integrimit Evropian,  Klajda Gjosha, priti sot  ambasadorin e Bashkimit Evropian në Shqipëri, Ettore Sequi, me rastin e lënies së detyrës së tij në Shqipëri. Duke i uruar suksese në detyrën e re,  Ministrja Gjosha shprehu keqardhjen për mbylljen e misionit të Sequi në vendin tonë.  Ajo vlerësoi kontributin e Ambasadorit të BE-së dhe mbështetjen...

Bushati-Davutoglu: Jemi të interesuar për shtimin e investimeve turke

Bushati-Davutoglu: Jemi të interesuar për shtimin e investimeve turke
Ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati  në takimin me homologun e tij turk Ahmed Davutoglu ka diskutuar përveç infrastrukturës dhe energjisë, edhe  për zgjerimin e bashkëpunimit ekonomik dhe thellimin e bashkëpunimit edhe në fushën e shëndetësisë, turizmit, kulturës dhe arsimit. Gjatë takimit që ministri Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati pati në Ankara me...

Deklarata me BE,Balla: Mos arritja e marrëveshjes me opozitën ishte pengesë për statusin

Deklarata me BE,Balla: Mos arritja e marrëveshjes me opozitën ishte pengesë për statusin
Deputeti i Partisë Socialiste, Taulant Balla në deklaratë  ka bërë publike  takimin e shtatë  përbashkët me eurodeputetin Eduard Kukan  në Komitetin Parlamentar të Stabilizim Asociimit Shqipëri-Baskimi Evropian.   Deklarata e Taulant Ballës:    Si bashkëkryetar i Komitetit Parlamentar të Stabilizim Asociimit Shqipëri-Bashkimi Europian,...

Ushtria në trafik droge, Basha: Kodheli dhe Rama të sqarojnë publikun

Kryetari i Partisë  Demokratike, Lulzim Basha nëpërmjet një konference për shtyp kërkoi sot të bëhet transparenca e plotë për çështjen e trafikut të drogës në ushtri.  Duke akuzuar kryeministrin Rama dhe ministren e Mbrojtjes Mimi Kodheli se kanë dijeni për këtë çështje që prej 8 ditësh, Basha kërkoi prej tyre të sqarojnë për publikun pse e kanë fshehur këtë të...
Bumçi: Rama-Meta nuk patën vullnet politik për një produkt të përbashkët
Gjosha-Sequi: Mirënjohje për kontributin e dhënë për Shqipërinë
Bushati-Davutoglu: Jemi të interesuar për shtimin e investimeve turke
Deklarata me BE,Balla: Mos arritja e marrëveshjes me opozitën ishte pengesë për statusin

Video

Një këngë për Karelin
Dokumentari për “Eksodin 1999“ përlot Vlora Çitakun
Arvizu surprizon gjimnazisten shqiptare
Nga bebe në 14 vjeçe, ja rritja e Lotte në timelapse
"Super gjyshja" befason jurin
Pamje të reja nga video e Karelit të torturuar në burgun e Nigritas
Më 16 prill, përkujtohet eksodi i kosovarëve
Hillari Klinton sulmohet me këpucë
Vajzat shqiptare martohen me serbë për 5 mijë euro
Seanca në Kuvend, ja batutat mes Ramës dhe Topallit
Publikohet video e torturave të Ilia Karelit
Brazili 2014, ja himni i kampionatit botëror!
Presidenti kolumbian urinon gjatë fjalimit
Rumani, kërkohen të rinjtë, trembën gjyshen në rrugë
Australi, studentët gënjejnë profesorin për 1 Prill
2 Prilli i krimit shteteror