Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Forecast

Berat, Albania

04/17/2014 - 14:00

RainNorth-northwest, Light air, 1.3 m/s14°C

3.0 mm precipitation

Pressure: 1.0073 bar

Durrës, Albania

04/17/2014 - 14:00

Partly cloudyNorth-northwest, Light breeze, 2.3 m/s13°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0085 bar

Korçë, Albania

04/17/2014 - 14:00

Partly cloudyEast-southeast, Light air, 0.6 m/s7°C

0.1 mm precipitation

Pressure: 1.0079 bar

Kukës, Albania

04/17/2014 - 14:00

Partly cloudyNorth, Light breeze, 1.9 m/s7°C

0.2 mm precipitation

Pressure: 1.0097 bar

Shkodër, Albania

04/17/2014 - 14:00

FairEast, Gentle breeze, 3.4 m/s14°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0084 bar

Tirana, Albania

04/17/2014 - 14:00

Delvis skyetNord-nordvest, Flau vind, 0.6 m/s13°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0081 bar

Vlorë, Albania

04/17/2014 - 14:00

Rain showersWest-northwest, Light breeze, 2.7 m/s13°C

0.5 mm precipitation

Pressure: 1.0082 bar

Weather forecast from yr.no.

Akuzat për trafik droge, PS-LSI depozitojnë në Kuvend kërkesën për Komisionin Hetimor

Akuzat për trafik droge, PS-LSI depozitojnë në Kuvend kërkesën për Komisionin Hetimor
NënKryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste,  Taulant Balla përmes një deklarate për shtyp bën të ditur  depozitimin ne Kuvendin e Shqipërisë te një kërkese te Grupit Parlamentar te Partisë Socialiste dhe Grupit Parlamentar te Lëvizjes Socialiste për Integrim te kërkesës për ngritjen e Komisionit Hetimor për zbardhjen e plote te motiveve dhe arsyeve,...

PD: Dyshja Rama-Meta, sulm të ri ndaj Presidentit për të ruajtur pasuritë e tyre

PD: Dyshja Rama-Meta, sulm të ri ndaj Presidentit për të ruajtur pasuritë e tyre
Deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi denoncon heqjen e kompetencës së Presidentit në emërimin e kreut të kontrollit të verifikimit të pasurive. Tani ILDKP në dorë të qeverisë. Sipas Bylykbashit, dyshja Rama-Meta pas uzurpimit në mënyrë të paligjshme kreun e ILKDP-së po përpiqen ta legalizojnë këtë kapje politike të këtij institucioni.   "Partia Demokratike...

PD: Dënojmë kërcënimin ndaj gazetarit që publikoi mekanizmin e drogës

PD: Dënojmë kërcënimin ndaj gazetarit që publikoi mekanizmin e drogës
Partia Demokratike në një deklaratë për mediat dënon sot kërcënimin e bërë ndaj gazetarit të Rilindjes Demokratike, Telnis Skuqi. Koordinatorja për mediat, Silvi Bardhi, denoncon shantazhin ndaj medias opozitare   "Partia Demokratike dënon kërcënimin e bërë sot ndaj gazetarit të Rilindjes Demokratike, Telnis Skuqi, menjëherë pas botimit të shkrimit investigativ në...

Raporti i BSH-së, PS: Mjaft pozitiv falë masave dhe marrëveshjes me FMN

Raporti i BSH-së, PS: Mjaft pozitiv falë masave dhe marrëveshjes me FMN
Raportin i Bankës së Shqipërisë për tremujorin e parë të këtij viti është vlerësuar pozitivisht nga ana e Partisë socialiste. Deputetja, Evis Kushi tha se ky raport është vlerësimi i dytë pozitiv pas atij të Standard & Poor’s, për punën e qeverisë dhe më konkretisht i marrëveshjes me FMN.   “Pas studimit pozitiv të “Standard & Poor’s...

Durrës, një 39 vjeçar hidhet nga trageti, nis operacioni i kërkimit

Durrës, një 39 vjeçar hidhet nga trageti, nis operacioni i kërkimit
Një 39 vjeçar është hedhur në detin Adriatik teksa ishte duke udhëtuar me tragetin e linjës Bari-Durrës. Kjo është konfirmuar nga kapiteniria e Durrësit, e cila bën të ditur se udhëtari që u hodh nga trageti është Gentian Peta 39 vjeç, nga Gjirokastra.   Ngjarja në fjalë ka ndodhur rreth 12 milje nga Porti i Durrësit, ndërsa tashmë trageti ka ndaluar në det të hapur për...
Akuzat për trafik droge, PS-LSI depozitojnë në Kuvend kërkesën për Komisionin Hetimor
PD: Dyshja Rama-Meta, sulm të ri ndaj Presidentit për të ruajtur pasuritë e tyre
PD: Dënojmë kërcënimin ndaj gazetarit që publikoi mekanizmin e drogës
Raporti i BSH-së, PS: Mjaft pozitiv falë masave dhe marrëveshjes me FMN
Durrës, një 39 vjeçar hidhet nga trageti, nis operacioni i kërkimit

Video

Një këngë për Karelin
Dokumentari për “Eksodin 1999“ përlot Vlora Çitakun
Arvizu surprizon gjimnazisten shqiptare
Nga bebe në 14 vjeçe, ja rritja e Lotte në timelapse
"Super gjyshja" befason jurin
Pamje të reja nga video e Karelit të torturuar në burgun e Nigritas
Më 16 prill, përkujtohet eksodi i kosovarëve
Hillari Klinton sulmohet me këpucë
Vajzat shqiptare martohen me serbë për 5 mijë euro
Seanca në Kuvend, ja batutat mes Ramës dhe Topallit
Publikohet video e torturave të Ilia Karelit
Brazili 2014, ja himni i kampionatit botëror!
Presidenti kolumbian urinon gjatë fjalimit
Rumani, kërkohen të rinjtë, trembën gjyshen në rrugë
Australi, studentët gënjejnë profesorin për 1 Prill
2 Prilli i krimit shteteror