Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Forecast

Berat, Albania

04/17/2014 - 14:00

RainNorth-northwest, Light air, 1.3 m/s14°C

3.0 mm precipitation

Pressure: 1.0073 bar

Durrës, Albania

04/17/2014 - 14:00

Partly cloudyNorth-northwest, Light breeze, 2.3 m/s13°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0085 bar

Korçë, Albania

04/17/2014 - 14:00

Partly cloudyEast-southeast, Light air, 0.6 m/s7°C

0.1 mm precipitation

Pressure: 1.0079 bar

Kukës, Albania

04/17/2014 - 14:00

Partly cloudyNorth, Light breeze, 1.9 m/s7°C

0.2 mm precipitation

Pressure: 1.0097 bar

Shkodër, Albania

04/17/2014 - 14:00

FairEast, Gentle breeze, 3.4 m/s14°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0084 bar

Tirana, Albania

04/17/2014 - 14:00

Delvis skyetNord-nordvest, Flau vind, 0.6 m/s13°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0081 bar

Vlorë, Albania

04/17/2014 - 14:00

Rain showersWest-northwest, Light breeze, 2.7 m/s13°C

0.5 mm precipitation

Pressure: 1.0082 bar

Weather forecast from yr.no.

Didi në Lazarat: Fenomeni negativ i drogës kërkon edhe sensibilizimin e vetё shoqёrisё

Didi në Lazarat: Fenomeni negativ i drogës kërkon edhe sensibilizimin e vetё shoqёrisё
Drejtori i Pёrgjithshёm i Policisё sё Shtetit, Z. Artan Didi, ishte sot nё Gjirokastёr, nё kuadёr tё aktiviteteve sensibilizuese pёr parandalimin e kultivimit tё bimёve narkotike, tё zhvilluara nga strukturat vendore tё policisё nё bashkëpunim me autoritetet lokale dhe me shkollat e mesme nё ambientet e kinoteatrit nё qytetin e Gjirokastrёs.  Po ashtu Z.Didi zhvilloi njё...

Rama: Sequi, një diplomat i rafinuar dhe një mik i sinqertë i Shqipërisë

Rama: Sequi, një diplomat i rafinuar dhe një mik i sinqertë i Shqipërisë
Kryeministri i vendit Edi Rama me anë të një postimi në rrjetin e tij social Faebook i ka uruar ambasadorit të BE-së në vendin tonë, Ettore Sequi udhë të mbarë për detyrën e tij të re. Rama e ka cilësuar Sequin një mik të sinqertë të Shqipërisë.    "Udhë të mbarë Ettore Sequi ! Sot mbylli detyrën në Shqipëri ambasadori i BE, Ettore Sequi, një diplomat i rafinuar...

Trafiku i drogës, Braçe: Opozita po shpif, nuk ka asnjë provë

Trafiku i drogës, Braçe: Opozita po shpif, nuk ka asnjë provë
Deputeti socialist Erion Braçe gjatë një interviste në media ka folur në lidhje me akuzat e ditëve të fundit për përfshirjen sipas saj të ushtrisë në trafikun e drogës. Braçe deklaroi se nuk ka asnjë provë apo fakt për përfshirjen e strukturave të ushtrisë në aktivitete kriminale, ndërsa theksoi se në dokumente të Shërbimeve Sekrete ushtria nuk përmendet në asnjë rresht....

Bllokimi i buxhetit, Basha: Politika e verbër s’po kursen të gjallë e as të vdekur

Bllokimi i buxhetit, Basha: Politika e verbër s’po kursen të gjallë e as të vdekur
Kryebashkiaku Lulzim Basha ka parë sot nga afër mbjelljen e 80 pemëve të reja në qytetin e Tiranës, pjesë e fondit prej 350 pemëve që do të mbillen vetëm gjatë këtij muaji. Pavarësisht pamundësimit që qeveria i ka bërë Bashkisë në realizimin e projekteve të saj, duke bllokuar buxhetin,     kryebashkiaku Basha tha se po shfrytëzohet çdo mundësi për të realizuar...

Mazhoranca i heq të drejtën Nishanit për emërimin e kreut të ILDKP

Mazhoranca i heq të drejtën Nishanit për emërimin e kreut të ILDKP
Komisioni i Ligjeve ka miratuar vetëm me votat e mazhorancës, nismën për t’i hequr Presidentit të Republikës, kompetencën për të propozuar kreun e Inspektoriatit të Deklarimit të Pasurisë. Mes debateve në komision, mazhoranca argumentoi se nisma synon ta bëjë procesin më transparent, ndërkohë që kjo kompetencë, Presidentit nuk i takon ligjërisht. Me gjithë rezistencën e...
Didi në Lazarat: Fenomeni negativ i drogës kërkon edhe sensibilizimin e vetё shoqёrisё
Rama: Sequi, një diplomat i rafinuar dhe një mik i sinqertë i Shqipërisë
Trafiku i drogës, Braçe: Opozita po shpif, nuk ka asnjë provë
Bllokimi i buxhetit, Basha: Politika e verbër s’po kursen të gjallë e as të vdekur
Mazhoranca i heq të drejtën Nishanit për emërimin e kreut të ILDKP

Video

Një këngë për Karelin
Dokumentari për “Eksodin 1999“ përlot Vlora Çitakun
Arvizu surprizon gjimnazisten shqiptare
Nga bebe në 14 vjeçe, ja rritja e Lotte në timelapse
"Super gjyshja" befason jurin
Pamje të reja nga video e Karelit të torturuar në burgun e Nigritas
Më 16 prill, përkujtohet eksodi i kosovarëve
Hillari Klinton sulmohet me këpucë
Vajzat shqiptare martohen me serbë për 5 mijë euro
Seanca në Kuvend, ja batutat mes Ramës dhe Topallit
Publikohet video e torturave të Ilia Karelit
Brazili 2014, ja himni i kampionatit botëror!
Presidenti kolumbian urinon gjatë fjalimit
Rumani, kërkohen të rinjtë, trembën gjyshen në rrugë
Australi, studentët gënjejnë profesorin për 1 Prill
2 Prilli i krimit shteteror