Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

POLITIKË

Postuar: 21/10/2017 - 22:48

Deputeti i Partisë Socialiste Pjerin Ndreu i ftuar ne emisionin “Kjo Jave” te gazetares Nisida Tufa ne “News24”, tregoi edhe momentin se kur mazhoranca kishte dyshuar për Tahirin, e më pas për punën e prokurorisë.

Postuar: 21/10/2017 - 22:06

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka lajmëruar alarmin se nxjerrja në media e sekreteve për arrestimin e Tahirit po vë në rrezik serioz persona që kanë dijeni për rrethana

Postuar: 21/10/2017 - 21:33

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, mori pjesë në ceremonisë e shpërndarjes së medaljeve të Kampionatit Evropian të Peshëngritjes për të Rinjtë dhe moshën U-23 që po zhvillohet

Përgjonte mbledhjet në Ministrinë e Brendshme, zbulohet emri i zyrtarit të lartë

Një zyrtar i lartë në Ministrinë e Brendshme është kallëzuar në Prokurorinë e Tiranës pasi përgjonte mbledhjet që zhvilloheshin në këtë dikaster....

Bledi Çuçi: Nëse do kishte një provë për Tahirin, do isha i pari që do votoja kundër tij

Deputeti i Partisë Socialiste, Bledi Çuçi, njëherësh dhe anëtar i Këshillit të Mandateve ku disktohet çështja “Tahiri”, i ftuar në...

Ngjela: Arrestimi i Tahirit kërkohet nga FBI, thesi është mbledhur kunër Saliut e Ramës

Avokati Spartak Ngjela ka reaguar lidhur me çështjen me të nxehtë të ditëve të fundit. Ai shkruan se ‘çështja’ Tahiri është një atentat...

Basha ashpërson gjuhën: Rama, Xhafaj e Ruçi do blejnë prokurorinë për Tahirin

Kreu i opozites Lulzim Basha ka dalë në një deklartë për mediat ku tha se drejtesia mund te vonoje, por nuk do mungoje per Saimir Tahirin dhe Edi...

Ekonomia

Postuar: 21/10/2017 - 08:26

Rreth 2.563 tatimpagues kanë përfituar nga fshirja me kusht e detyrimeve për ato raste kur është paguar i plotë principali për tatimin/kontributin.

Postuar: 21/10/2017 - 08:24

Gjykata Kushtetuese ka marrë në shqyrtim dhe ka kaluar në seancë plenare mbi bazë dokumentash Ligjin për Sigurimet Shoqërore.

Postuar: 20/10/2017 - 07:58

Taksa e pronës pritet të nisë zbatimin nga 1 janari 2018 sipas modelit të ri ku, në bazë do të jetë vlera e tregut.

Postuar: 20/10/2017 - 07:57

Kontrolli i Lartë i Shtetit konstaton se institucionet shtetërore kanë shkelur Ligjin për Arsimin e Lartë gjatë procedurave të pranimit të maturantëve në universitete për vitin

Opinion / Editorial

Kur të zotët e shtëpisë i ngrenë çarqe qeverisë

Qeveria është organi më i lartë ekzekutiv që drejton tërë jetën e vendit. Dhe është normale që për...

Lexo më shumë →

Problemi nuk është zgjidhje

Për askënd nuk vihet dora në zjarr por ama kauza më e fundit opozitare “Tahiri” është...

Lexo më shumë →

P&P ose “Protestë dhe Prokurorë, si model demokracie”!

Është shfaqje e dobët, direktja e një komisioni në Kuvendin e Shqipërisë! Shfaqje e dobët, për dy...

Lexo më shumë →

Mbi skulpturën “Rruga drejt suksesit”

Në Tetor të vitit 2016, Credins Bank, në kuadër të politikave të saj për zhvillim dhe mbështetje...

Lexo më shumë →

Ministra arrogantë, gjeneralë të frustuar, ushtarë që shuajnë radarët

Ndërkohë që, Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, po drekonte me gjeneralët në Komandën e Forcës...

Lexo më shumë →

Aktualitet

Postuar: 21/10/2017 - 22:29

Tre shqiptarë janë arrestuar mëngjesin e sotme nga policia italiane pasi akuzohen për mbajtje dhe trafikim të lëndëve narkotike.

Postuar: 21/10/2017 - 21:31

Një person ka rënë në pranga në Dibër gjatë aksionit të Policisë së Shtetit në bashkëpunim me Forcat e ndërhyrjes së shpejtë.

Postuar: 21/10/2017 - 17:38

Policia e shtetit në një deklarate për media ka bërë të ditur se në kuadër të kapjes së personave me precedentë kriminalë, ka arritur të ndalojë në Shkodër shtetasin Arben Eleza

Postuar: 21/10/2017 - 14:53

Një sherr masiv me pjesëmarrjen e dhjetë personave ka ndodhur sot herët në mëngjes në Lugano të Zvicrës dhe ka përfunduar me katër të plagosur me armë të ftohta.

Postuar: 21/10/2017 - 09:59

Shefi i Policisë së Vlorës, Gentjan Shehaj përmes një deklarate për shtyp ka bërë me dije se gjate operacionit qe eshte ne zhvillim qe pas doges qe kapur ne Babice esh

 

Shtypi i Ditës

Bota

Egjypt, militantët vrasin dhjetra forca sigurie në betejën në shkretëtirë

Postuar: 21/10/2017 - 16:11

Rreth 50 ushtarë të sigurisë së Egjiptit u vranë sot pas një beteje me militantë të dyshuar islamistë.
 
Militantët kishin hapur zjarr gjatë një aksioni ndaj bazës së tyre pranë oazit të Bahariya në shkretëtirën perëndimore.
 
Pavarësia, Spanja nis shkarkimin e liderëve të Katalonjës

Postuar: 21/10/2017 - 16:10

Kryeministri spanjoll njoftoi dje planet për shkarkimin e liderëve të Katalonjës dhe marrjen e kontrollin të rajonit separatist.
 
Gjermani, arrestohet sulmuesi me thikë në Munich

Postuar: 21/10/2017 - 16:09

Policia gjermane arrestoi sot një të dyshuar në Munich pas plagosjes së lehtë të katër njerëzve me thikë.
 
Trump me Guterres: Lidershipi i ri i OKB ka potencial të madh

Postuar: 21/10/2017 - 16:07

Presidenti amerikan Donald Trump tha sot se Kombet e Bashkuara kanë më shumë mundësi arritjeje me drejtuesit e rinj duke vlerësuar sekretarin e përgjithshëm Antonio Guterres,

Rajoni

Prishtinë, grabitësi në flagrancë plagos tre policë me makinë

Postuar: 19/10/2017 - 18:59

Tre zyrtarë të policisë janë goditur sot me veturë nga një grabitës i dyshuar në Prishtinë, po tentonin ta arrestonin pas një raportimi për vjedhje në lagjen “Dardania”.
 
Përgjimet qeveritare/ Dy maqedonas të arrestuar në Greqi

Postuar: 19/10/2017 - 17:00

Dy shtetas maqedonas të kërkuar nga Interpol u arrestuan sot në Greqi mbi përfshirjen e tyre në skandalin e përgjimeve që rrëzoi qeverinë e Nikola Gruesvskit në 2015.
Bullgari, autoritetet kërkojnë shtypje të islamit radikal

Postuar: 19/10/2017 - 16:53

Bullgaria do të shtrëngojë rregullat e financimit të komuniteteve fetare dhe do të kufizojë vizitat e klerikëve të huaj që mund të ndihmojnë në përhapjen e islamizmit radikal,
Berlusconi mbështet referendum autonomie në 2 rajone italiane

Postuar: 18/10/2017 - 18:23

Ish-kryeminsitri italian Silvio Berlusconi ka dhënë sot mbështetjen për referendumeve të autonomisë në rajonin e ti të lindjes Lombardi, në një deklaratë të përbashkët me pres

Shëndeti

Postuar: 21/10/2017 - 22:58

Gripi është një infeksion respirator akut i shkaktuar nga viruset e ndryshme. 

Është e rëndësishme t’i kuptojmë dhe njohim simptomat e gripit që të mund të kërkojmë trajtim të menjëhershëm, veçanërisht në qoftë se vuajmë nga sëmundjet kronike.

Postuar: 21/10/2017 - 21:15

Muaji tetor është muaji i kancerit të gjirit.

Postuar: 20/10/2017 - 22:36

Jemi në stinën ku ditët janë më të shkurtra dhe temperaturat janë në rënie.

Postuar: 20/10/2017 - 22:32

Të parandalosh është më mirë se të kurosh. Ky rregull i thjeshtë vlen për çdo sëmundje.

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS | Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport