Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

POLITIKË

Postuar: 23/05/2017 - 10:32

Me anë të një statusi në faqen e tij të ‘Facebook’-ut, Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka reaguar një ditë pas miratimit në Kuvend të Vettingut.

Basha thekson se mbrëmë u hodh një hap i rëndësishëm drejt krijimit të Republikës së Re.

Postuar: 23/05/2017 - 10:07

Partia Demokratike e Shqipërisë përmes një deklarate për mediat ka dënuar me forcë sulmin terrorist në Mançester duke i qëndruar në krah popullit britanik. 

Postuar: 23/05/2017 - 09:59

Pas sulmit terrorist në Mançester ku mbetën të vrarë 22 persona dhe u plagosën 59 të tjerë, vjen reagimi i Ministrisë së Jashtme e Shqipërisë. 

Sulmi terrorist në Mançester, reagon Blushi: Sa herë që bota na duket më e sigurt, ndodh diçka

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi përmes një statusi në rrjetin social 'Facebook' ka reaguar për sulmin terrorist në Mançester. Blushi ka shprehur...

Sulmi në Mançester, Nishani: Akt mizor, terrorizmi nuk do arrijë të na mposhtë

Pas sulmit në Arenën e Mançester, Presidenti Nishani ka shprehur ngushëllimet për viktimat e akteve terroriste.  Presidenti Nishani ka...

Gati shkarkimi i 584 punonjësve në Gardë dhe polici, qeveria shkurton vendet e punës, zbardhet vendimi

Nis furtuna e shkarkimeve në Gardën e Republikës dhe në Policinë e Shtetit. Ndryshe nga sa ka ndodhur herët e tjera në prag zgjedhjesh, kur numri i...

Gjermania dhe Austria marrin në dorë pasuritë e gjyqtarëve dhe politikanëve, asistencë ILDKP për të zbuluar zyrtarët me probleme

Shtohet paniku dhe frika në radhët e gjyqësorit dhe politikës shqiptare. Dje iu hap rruga vetingut dhe tani nis puna për të zbatuar pikë për pikë...

Ekonomia

Postuar: 23/05/2017 - 08:05

Po bëhen gati 4 vite që kur qeveria “Rama” premtoi një reformim të thellë të doganave, të cilat veçse të zhytura në korrupsion u krijonin dhe mjaft probleme bizneseve. Sot, kur mandatit të parë të kësaj qeverie po i vjen fundi, bizneset kanë një sërë ankesash ndaj këtij institucioni.

Postuar: 22/05/2017 - 11:55

“Ky djalë është për t’u marrë shembull, pasi kreu studimet e larta në një prej univesriteteve më prestigjoze të Italisë dhe Evropës, siç është ‘La Sapienza&rsq

Postuar: 21/05/2017 - 13:34

Në qytetin e Lushnjes është zhvilluar panairi i agrobiznesit i cili ka mbledhur shumë vizitorë që kanë shijuar produktet bio të zonës së Myzeqesë.

Postuar: 21/05/2017 - 08:06

Banka e Shqipërisë duket se është përfshirë në një skandal kohët e fundit.

Postuar: 20/05/2017 - 09:40

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes znj.

Opinion / Editorial

Histori shqiptare e vitit 1917 me gjeneralin Trollman!

Një pjese të madhe, qoftë dhe të “opinion dhe politikëbërësve” në Shqipëri, ju duket...

Lexo më shumë →

Po këta sikur thonin se nuk bëhen zgjedhje pa opozitë!?

Më paktin Rama-Basha, na ngjau si ajo barsoleta e para viteve ‘90 (jo etike duhet thënë), kur...

Lexo më shumë →

Basha merr “glasёn” nё letёr karamele!

Qesh kush qesh i fundit, thotë populli! Nё adoleshencёn e tij Basha, si kamarjer qё ka qenё,...

Lexo më shumë →

‘Berisha u urdhërua të votojë Vettingun. Po Rama pse u takua me Bashën, për gjithë natën?’

Sot do të konstatohet nëse “marrëveshja” e kryer, do të jetë për Reformën, apo kundër...

Lexo më shumë →

Aktualitet

Postuar: 23/05/2017 - 10:26

Ditën e djeshme në zonën e Gjirit të Lalzit një 17-vjeçar ka ndërruar jetë si pasojë e një mbytjeje aksidentale.

Postuar: 23/05/2017 - 10:15

Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Krujë, në zbatim të planit të masave për kontrolle në sera dhe çdo vendi të mundshëm, me qëllim parandalimin e kultvimit të fi

Postuar: 23/05/2017 - 09:42

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin rrugor Lezhë-Shkodër.

Policia njofton se si pasojë është plagosur rëndë një këmbësor i moshuar.

 

PROMOCION

Grupi Balfin risjell programin “Ideja jote për Biznes” – Start Up 2017, edicioni i dytë

Grupi Balfin është një ndër grupet private investuese më të mëdha në Shqipëri dhe rajon. Portofoli i investimeve të Grupit mund të kategorizohet në aktivitete...

Lexo më shumë →

Grupi Balfin zgjeron kufijtë e investimeve në Ballkan

Më datë 4 Maj 2017, u organizua ceremonia e inagurimit të dyqanit të parë JUMBO në Bosnje nën emrin e KidZone. Qytetarët e qytetit të Sarejevës, kryeqytetit të...

Lexo më shumë →

Shtypi i Ditës

Bota

Postuar: 23/05/2017 - 09:08

Mançesteri është tronditur mbrëmjen e kaluar nga një sulm i cilësuar si terrorist. Të paktën 22 persona janë shpallur të vdekur deri në këto momente, ndërsa mbi 50 janë të plagosur.

Postuar: 23/05/2017 - 08:06

Gjak, xhama të thyer, mure të shpërthyer, ulërima e frikë; kjo ishte ajo çka la pas sulmi që ndodhi dje gjatë natës në Manchester.

Postuar: 22/05/2017 - 21:31

Është ekzekutuar në Palermo, në moshën 67 vjeç me dy plumba në kokë bosi i mafies siciliane, Cosa Nostra.

Postuar: 22/05/2017 - 20:45

Autoritetet e Stambollit nisën sot shkatërrimin e klubit të natës Reina që o bë objekt i sulmit të rëndë terrorist të Vitit të Ri, duke thënë se ambienti ishte në shkelje të rre

Rajoni

Postuar: 22/05/2017 - 16:08

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PDK-AAK-Nisma dhe të tjerët, Ramush Haradinaj thotë se nuk ka ndryshuar qëndrim sa i përket Marrëveshjes për Demarkacionin e Kufirit me

Postuar: 22/05/2017 - 08:30

Moti gjatë ditës së sotme do të jetë me alternime kthjellimesh për shkak të rrymave të freskëta në të gjithë rajonin.

Postuar: 21/05/2017 - 17:50

Qeveria e Serbisë është shprehur e sigurt se me futjen e Listës Serbe në legjislativin e ardhshëm të shtetit të Kosovës, do të parandalohet formimi i Ushtrisë së Kosovës.

Postuar: 19/05/2017 - 19:17

Politikanët grekë aprovuan dje pas mesnate unanimisht paketën e masave të reja të kursimit me rritje të taksave dhe ulje të pensioneve, të cilat pritet të mbledhin rreth 5.3 mil

Shëndeti

Postuar: 22/05/2017 - 20:51

Sëmundja e kancerit po vret çdo vit miliona njerëz anembanë botës, dhe jo gjithmonë kapet në fazat e hershme të saj.

Por sipas shkencëtarëve trupi ynë vazhdimisht na dërgon sinjale për të na treguar kur gjërat nuk janë duke shkuar aspak mirë.

Postuar: 22/05/2017 - 17:34

Njerëzit me diabet duhet të merren me joga për të mbajtur gjendjen në kontroll.

Postuar: 22/05/2017 - 14:50

1.Forcon kockat: Problemet e eshtrave si reumatizma, spoliatroza apo artriti  tashmë janë një problematikë familjare për shumicën e lexueseve tanë.

Postuar: 22/05/2017 - 07:47

Ushqimet që konsumojmë kanë një ndikim shumë të madh në çdo aspekt të trupit, edhe në plakjen e tij. Kujdes kur të konsumoni ushqimet e mëposhtme:

1.Të skuqurat

Postuar: 21/05/2017 - 16:32

Të zgjohesh në mes të natës e të shohesh që jastëku, çarçafët e rrobat janë bërë qull në djersë, nuk është shenjë paralajmëruese e një sëmundjeje të vetme , por e 5 problemeve s

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS | Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport