Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Dollari rritet, euro e qëndrueshme

Postuar: 21/07/2018 - 11:07

Dollari amerikan avancoi mëngjesin e ditës së sotme kundrejt jenit. Ai u këmbye me 112.385 dollarë amerikanë për jen, njëkohësisht edhe niveli i tij më i lartë që prej janarit të këtij vitti.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahasona të me gjashtë prej homologëve më të rëndëishëm të grupit ishte në nivel të qëndrueshëm në 94.700 .DXY.

Ndërsa monedah euro ishte në nviele të qëndrueshme kundrejt dollarit amerikan. Ajo u këmbye me 1.1680 euro për dollarë amerikanë.

Dollari australian avancoi me 0.2 ëpr qind kundrejt dollarit amerikan, duke u këmbyer me 0.7383 dollarë australianë për dollarë amerikanë.

Edhe dollari kanadez shënoi rritje kundrejt dollarit amerikan, duke u këmbyer me 1.3201 dollarë kanadezë për dollarë amerikanë.

Paundi britanik avancoi me 0.1 për qind kundrejt dollarit amerikan, duke u këmbyer me 1.3213 GBP për USD.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/08/2018 - 23:14

Një incident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në stadiumin “Selman Stermasi”, në ndeshjen Tirana-Kamëz.

Një tifoz me shtetësi ruse është dhunuar keq nga tifozët e skuadrës së Tiranës.

Postuar: 18/08/2018 - 22:46

Policia italiane në Milano ka vënë në pranga një shtetas shqiptar, me akuzën e trafikut të drogës

Postuar: 18/08/2018 - 22:39

Një aksident ka ndodhur në aksin rrugor Fushë Krujë- Tiranë.

Postuar: 18/08/2018 - 22:18

Një sherr masiv mes disa personave ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të premteje në Sarandë dhe si paso

Postuar: 18/08/2018 - 22:07

Kohën e fundit dukshëm janë shtuar kërkesat për të ndihmuar personat të cilët vuajnë nga sëmundje

Postuar: 18/08/2018 - 21:14

Policia ka arrestuar sot të shumëkërkuarin shqiptar Edmond Bego, 48-vjeç.

Postuar: 18/08/2018 - 21:02

Ka dështuar të kalojë kufirin me një pasaportë të dyshuar si holandeze, një 50 vjeçar nga Tirana.