Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kursi i këmbimit valutor, e enjte 23 gusht 2018

Postuar: 23/08/2018 - 14:44

Pa cënuar regjimin e një kursi të këmbimit të lirë, Banka e Shqipërisë mund të kryejë veprime në tregun valutor me objektiv përshtatjen e kursit të këmbimit me nivelin e përcaktuar nga faktorët bazë makroekonomike, shmangien e çrregullimeve dhe rritjen ose uljen e rezervës valutore.

Image

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 9

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/11/2018 - 22:58

Si mundi ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski që të arratisej para arrestimit? Kush ia mundësoi kalimin nëpër Shqipëri?

Postuar: 20/11/2018 - 22:52

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka komentuar arratisjen e ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikoll

Postuar: 20/11/2018 - 22:08

Doriani, një banor i zonës, ka bërë një 'propozim' mjaft interesant për kryeministrin Ram

Postuar: 20/11/2018 - 21:37

Një prej banoreve të zonës së ‘Astirit’, banesa e së cilës preket nga projekti i Unaz

Postuar: 20/11/2018 - 21:32

Si pasojë e motit të keq dhe reshjeve të shumta të shiut në qytetin e Gjirokastrës, ujërat e

Postuar: 20/11/2018 - 21:28

 Zona e Astirit ka mbetur pa drita për shkak të një defekti.Mësohet se 3 kabina private në z

Postuar: 20/11/2018 - 21:23

Mbrëmjen e sotme, emisioni Stop, ka publikuar rastin skandaloz të një personi që pretendon se ësh