BREAKING NEWS

“Ambasada ka dalë hapur”, Spartak Ngjela ‘trondit’ me deklaratën, zbulon rrezikun që i kanoset Ilir Metës

“Ambasada ka dalë hapur”, Spartak Ngjela ‘trondit’
x

aktualitet-intervista

Tërmet i fuqishëm në Korçë / Tronditen dhe zonat përreth, alarmohen qytetarët

Tërmet i fuqishëm në Korçë / Tronditen dhe zonat
Një tërmet 5.2 ballë ka goditur Korçën në orën 05:25 të mëngjesit të sotëm. Mësohet se epiqendra e tërmetit ka qenë në fshatin Miras, 11 km nga Korça me thellësi 25 km. Banorët kanë dalë nga shtëpia për shkak të frikës së një lëkundjeje të dytë.