Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Me urgjencë drejt spitalit/ Ja si është gjendja shëndetësore e shkrimtarit të madh Ismail Kadare (DETAJET)

Postuar: 14/07/2018 - 16:50

Shkrimtari i njohur shqiptar është shtruar ne urgjencë në spital në gjendje të rëndë shëndetësore.

Është poeti, Arti Lushi ai që jep lajmin e keq për gjeniun e letrave shqipe.

‘Miq, më vjen keq të ndaj një lajm të hidhur me ju.

Sapo më njoftuan nga spitali Arnand Trouseau në Paris që shkrimtari ynë kombëtar, Ismail Kadare ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore.

Uroj që Zoti t’u japë forcë e kurajo familjarëve dhe të afërmëve, e mbi të gjitha qetësinë për të pranuar vullnetin e epërm’, shkruan Lushi.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 21

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 12/12/2018 - 23:02

Gazetari Blendi Fevziu pas përkrahjes së studentëve live disa ditë më parë në protestën e tyre përpara Ministrisë së Arsimit, është solidarizuar me ta dhe në studio.

Postuar: 12/12/2018 - 22:52

Studentët janë të vendosur për të vijuar protestën e tyre para kryeministrisë, duke kërkuar me ng

Postuar: 12/12/2018 - 22:41

Një pedagog në Universitetin Politikenik ka dhënë dorëheqjen.

Postuar: 12/12/2018 - 22:31

Një student me aftësi të kufizuara ka qenë i pari që ka marrë fjalën të mërkurën në studion e emi

Postuar: 12/12/2018 - 22:21

Studentët e Arkitekturës ishin iniciatorët e parë të protestës, e cila tashmë zhvillohej para Min

Postuar: 12/12/2018 - 22:15

Edmon Tupja dhe artisti Robert Aliaj, ndaj të cilëve ka nisur procedim penal për pjesëmarrje në

Postuar: 12/12/2018 - 21:33

Policja Ina Nuka, e cila mbeti e plagosur pas shpërthimit të një kapsolleje në protestën e 22 nën