Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

12 gabime që bëjnë meshkujt në Instagram !

Postuar: 19/02/2018 - 21:22

Asnjë vajze nuk i pëlqen këto 12 gabime që bëni ju!

Instagrami është padiskutim rrjeti social më i përdorur dhe është fakt që shumë çifte njihen në këtë program. Madje në ambiente të ndryshme shoqërore dhe jo vetëm, Instagrami është një nga temat më të diskutuara. Mirëpo të gjithë bëjmë gabime .Por ja 12 gabimet që bëjnë meshkujt në Instagram, gabime këto që do i bëjnë të duken keq te femrat.

1- Nëse jeni zënë dhe i shikoni çdo foto të postuar në story, gaboheni rëndë sepse kjo i acaron shumë.
2- Nëse i pëlqen 12 foto njëkohësisht si me telekomandë, do ta bëjë të mëndojë se ti po vdes për të.
3- T’i shkruash në InstaDirect një vajze që pothuajse nuk e njeh fare dhe t’i thuash “je sexy”, jo vetëm që nuk funksionon, por mund të jetë edhe e mërzitshme.
4- Ta shikosh në TINDER dhe më pas t’i bësh follow në Instagram s’do të thotë që do të dalë me ty për kafe.
5- T’i dërgosh asaj një foto dhe më pas ta postosh menjëherë duket si tradhëti sepse me siguri ia ke dërguar edhe personave të tjerë.
6- Përdorimi i filtrave të mprehtë nuk është një ide e mirë, jinni origjinalë.
7- Të postosh story koti është më keq se sa të mos i postosh fare.
8- Të vendosësh bio të gjata dhe qesharake në Instagram do dukeni qesharakë për çdo femër.
9- Mos posto direkt fotot e bëra nga kamera e aplikacionit.
Femrat jane me te vemendshme ne kete pjese dhe bejne dhjetera prova derisa sjellin ose postojne selfien a foton e duhur, kurse ti ke guxim e tepert te kote te besh nje foto nga vete app-i.Ajo sdo te te kerkoje kurre t’i besh foto.
10- Nëse përdorni hashtag në çdo foto ju bën të dukeni mediokër.
11- Të vendosësh diçitura që nuk nënkuptojnë asgjë, nuk do të thotë që për femrat do dukeni misteriozë.
12- Tu bësh folloë shumë modeleve seksi dhe tu bësh like në çdo foto, do të bëjë të dashurën tuaj të mendojë se jeni materialist dhe nuk ju intereson personaliteti i saj.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 22

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/03/2018 - 22:49

Policia e Lezhës e mbështetur edhe nga forcat e ndërhyrjes së shpejtë, po ushtron kontrolle gjatë natës për arrestimin e 11 personave të tjerë të shpallur në kërkim, në kuadër të skandalit me tjetërsimin e paligjshëm të pronave në Zonën e Shëngjinit.

Postuar: 16/03/2018 - 21:41

Këtë fundjavë mendohuni dy herë përpara se të lëvizni nga shtëpia, apo të planifikoni diçka.

Postuar: 16/03/2018 - 21:03

Një aksident automobilistik ka ndodhur në Tiranë, ku dy automjete raportohen të jenë përplasur më njëra-tjetrën.

Postuar: 16/03/2018 - 20:38

56.4 vjet burg për 10 personat e arrestuar një vit më parë në magazinën e kanabisit në Laç, ku bënin grirjen dhe paketimin e lëndës narkotike.

Postuar: 16/03/2018 - 19:41

Vendet e Ballkanit kanë performuar keq në Raportin Botëror të Lumturisë të OKB-së këtë vit, duke nxitur një titull mjaft të paharrueshëm në shtypin rajonal: “Ballkani jo s

Postuar: 16/03/2018 - 19:19

Pas arrestimit të kryebashkiakut të Lezhës, Fran Frrokaj, policia e Shtetit bëri publik listën me 23 emra të përfshirë në skandalin e pronave në bregdetin e Lezhës.

Postuar: 16/03/2018 - 18:01

12 zyrtarë vendorë  në Lezhë kanë rënë në prangat e policisë.