Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Parashikimi i motit, 21 Nëntor 2017

Postuar: 21/11/2017 - 09:09

Kthjellimet dominojnë bregdetin dhe zonat e ulëta ndërsa kthjellime e vranësira të lehta do të ketë në zonat Lindore.

Pasditja do të vijojë e kthjellët në pjesën më të madhe të vendit ndërsa vranësira kalimtare do të ketë herë pas here në zonat malore në Veri dhe Verilindje të territorit.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit sjellin një tjetër rënie në mëngjes, më e ndjeshme në ultësirën perëndimore por një rritje e lehtë pritet gjatë orëve të mesditës.

Era do të fryjë kryesisht e lehtë me shpejtësi 22 km/h nga drejtimi Veriperëndimor – Verior ndërsa në det krijohet dallgëzim 1 ballë.

Europa

Pellgu i Detit të Zi vijon me vranësira dhe reshje të shpeshta shiu e dëbore. Po ashtu, Veriu i ishujve Britanikë dhe vendet e Balltikut dominohen nga vranësira e reshje të shpeshta shiu e dëbore të shoqëruara edhe me stuhi të forta ere.

Ndërsa në pjesën më të madhe të kontinentit Europian, vijon dominimi i motit të kthjellët por të ftohtë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 40

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/11/2018 - 07:35

Në Gjykatën e Krimeve të Rënda u zhvillua mesditën e djeshme seanca në ngarkim të Sajmir Cullhajt

Postuar: 13/11/2018 - 07:34

 Dita e martë, 13 nëntor, moti do të mbetet i qëndrueshëm prani të mjegullës në orët e

Postuar: 13/11/2018 - 07:34

Mesditën e djeshme ka dalë përpara togave të zeza të qytetit bregdetar të Vlorës, autori i dyshua

Postuar: 13/11/2018 - 07:22

 Është përfshirë nga flakët kati i parë i një hoteli në qytetin e Sarandës.

Postuar: 13/11/2018 - 07:18

 Një organizatë ekstremiste e fshehtë greke me emrin “Grupi i lartë i policisë”

Postuar: 12/11/2018 - 23:43

Gazetari Gjergj Erebara i krahasoi ndërtimet e rrugëve në vendin tonë permes koncesioneve me nj