Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pensionisti shet shtëpinë me ulje marramendëse, por me një kusht të çuditshëm

Postuar: 16/04/2019 - 09:54

Një 64-vjeçar është duke shitur shtëpinë e tij me tre dhoma gjumi, të vendosur në një zonë të shtrenjtë, me një çmim modest.

I moshuari ka bërë gati 200,000 pound ulje për shtëpinë vetëm me kushtin që blerësit të pranojnë që ai të jetojë aty pa pagesë.
 
Peter Yielding e nxori shtëpinë e tij në shitje me një vlerë prej £350,000, shumë herë më pak seç shitesh shtëpinë e tjera në atë zonë.
 
Zoti Yielding ka treguar për mediat se deri më tani i ka ecur mirë dhe ka marrë oferta të mira.
 
Duke treguar arsyen se pse e ka nxjerrë shtëpinë aq lirë në shitje, i moshuari shpjegon:
 
Po tregohem i sinqertë, po e shes sepse më duhen paratë. Do jetoj si qiramarrës.”
Shtëpita e shitura së fundmi në rrugën ku ndodhet shtëpia e 64-vjeçarit kanë pasur çmime që varionin nga £607,500 deri në £550,000.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/04/2019 - 23:15

Kryetari i partisë ‘Zgjidhja’, Koço Kokëdhima do të kandidojë për kryetar të Bashkisë së Tiranës në zgjedhjet e 30 Qershorit.

Postuar: 20/04/2019 - 23:06

Profesor Artan Fuga në një postim ironizues në faqen e tij në Facebook ka analizuar situatën në t

Postuar: 20/04/2019 - 22:35

Agimi ishte personazhi që çeli mbrëmjen e sotme të programit “Dua të të bëj të lumtur&rdquo

Postuar: 20/04/2019 - 22:05

Një 77 vjeçar dyshohet se është vetëplagosur me armën e gjahut në oborrin e banesës së tij.

Postuar: 20/04/2019 - 20:39

Gazetarja Fatjona Medini, ka denoncuar në rrjetet sociale një rast të rëndë.

Postuar: 20/04/2019 - 20:13

Banorët e Astirit kanë dalë si çdo mbrëmje në protestë duke bllokuar edhe rrugën nga ku kundërsht

Postuar: 20/04/2019 - 19:34

Një 33-vjeçar shqiptar është arrestuar ditën e sotme në Montesilvano, në Itali, pasi dyshohet për