Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Deputeti aksidentoi për vdekje kalimtarin, PDIU i përgjigjet akuzave të PD: Po bën politikë me një fatkeqësi

Postuar: 12/08/2017 - 11:58

Partia për Drejtësi, Integrim dhe Unitet ka reaguar pas akuzave të PD mbi ngjarjen e rëndë  të ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm, ku një 53-vjeçar mbeti i vdekur pasi u përplas me makinë nga deputeti Aqif Rakipi.

Përmes një deklarate për mediat, PDIU teksa i shpreh ngushëllime familjes së të ndjerit, i përgjigjet edhe akuzave të Partisë Demokratike, e cila kërkon që të zbardhet ngjarja, duke shtuar se Rakipi është mik i Ramës dhe se ka qenë me shpejtësi kur ka përplasur 53-vjeçarin.

Sipas PDIU, Partia Demokratike kërkon të bëjë politikë e opozitë me një aksident tragjik.

REAGIMI I PDIU
PD, në mjerim, kërkon të bëjë politikë e opozitë me një aksident tragjik e nuk sheh që është ende në qeveri; është për të ardhur keq që përpiqet mjerisht të abuzojë me raste aksidentesh e fatkeqësish. PDIU i kërkon Prokurorisë dhe Policisë të mos ndikohet politikisht në zbardhjen e kësaj ngjarjeje tragjike.

I shprehim ngushëllime familjes së të ndjerit për këtë fatkeqësi tragjike.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 16

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/10/2017 - 21:26

Pesë shqiptarë janë vënë në pranga nga policia italiane me akuzen e shpërndarjes së drogës në një hotel minoreneve.

Postuar: 22/10/2017 - 19:37

Policia e Shtetit jep detaje të reja nga përplasja me armë zjarri në Lezhë ku mbetën të plagosur dy të rinj. 
 

Postuar: 22/10/2017 - 19:04

Një person ende i paidentifikuar ka mbetur i plagosur në qytetin e Lezhës pas disa të shtënave me armë zjarri.

Postuar: 22/10/2017 - 18:42

Shërbimet e Stacionit të Policisë Kufitare në Kapshticë, në vijim të punës së tyre për evidentimin dhe goditjen e rasteve të prodhimit, shitjes e trafikimit të lëndëve narkotike

Postuar: 22/10/2017 - 17:17

Moti me diell dhe temperatura të nxehta është drejt fundit. 

Postuar: 22/10/2017 - 16:54

Drejtori i Policisë së Tiranës, Ardi Veliu në një deklaratë për mediat ,njoftoi finalizimin e një operacioni antidrogë ku u sekuestruarn 146 kg kanabis dhe 220 bimë e këtij

Postuar: 22/10/2017 - 14:52

Dy shqiptarë janë shpallur në kërkim nga policia greke pasi akuzohen se janë futur në shtëpinë e ambasadorit maroken për të vjedhur.