Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Gjermani, arrestohet për vjedhje me armë vëllai i Enkelejd Alibeajt

Gjermani, arrestohet për vjedhje me armë vëllai i Enkelejd Alibeajt

Postuar: 09/04/2016 - 13:02

Vëllai i i Enkelejd Alibeajt është arrestuar me datë 7 prill në Hahn të Gjermanisë.
 
Mësohet se  shtetasi Taulant Alibeaj është arrestuar pas një vjedhjeje më armë. Ai ka treguar një kartë identiteti shqiptare dhe një kartë identiteti policie.
 
Ai nuk njihej në sistemin gjerman, por ishte regjistruar si Xhavit Morrnica, shkruan TCH.
 
Gjatë marrjes në pyetje ka deklaruar se ishte inspektor i policisë kriminale dhe punonte për Policinë në Tiranë. Po ashtu tregoi edhe një kartë identiteti italiane, sipas së cilës punonte për Ministrinë e Financave.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 25

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 11/12/2017 - 19:25

Festës së 27 vjetorit të  krijimit të PD-së, do t’i mungojnë figura dhe zëra të fuqishëm të kësaj partie ndër vite.

Postuar: 11/12/2017 - 19:00

Pas vrasjes së Aleksandër Ndokës, Policia është detyruar të hapë dosjet e vjetra të përplasjeve në këtë qytet.

Postuar: 11/12/2017 - 18:03

OSHEE vendosi që të mbajë në punë në vend të të atit, të birin e Sabri Vlinga i cili humbi jetën në krye të detyrës duke riparuar një defekt elektirik gjatë përmbytjeve që prekë

Postuar: 11/12/2017 - 17:47

Policia e Tiranës ka arrestuar një 33-vjeçar pasi grabiste vajzat. A.G është ndaluar nga uniformat blu në Rrugën e Kavajës dhe iu gjet një celularë “Ipohnë 6”.

Postuar: 11/12/2017 - 17:42

Ditën e sotme Forcat e Armatosura bashkë me Prefekturën e Beratit shpërndanë ndihmat për banorët e prekur nga përmbytjet e fundit në 5 bashkitë e këtij qarku; Berat, Skrapar, Ku