Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Merret në pyetje për abuzimet me rrugën Tiranë-Elbasan, Haxhinasto: Shpjegova procedurat ...

Postuar: 19/02/2018 - 14:52

Ish-ministri i Transporteve Edmond Haxhinasto pak pasi doli nga ambientet e Prokurorisë së Krimeve të Rënda tregoi se çfarë kishte deklaruar para prokurorëve të çështjes lidhur me skandalin e rrugës Tiranë-Elbasan. Haxhinasto theksoi se kishte dhënë shpjegime mbi procedurat gjatë kohës që ishte ministër. “Shpjegova procedurat gjatë kohës që isha ministër”, tha shkurtimisht Haxhinasto për mediat. Ish-ministri i LSI-së qëndroi për gati 2 orë në ambientet e Krimeve të Rënda, ku u pyet si person që ka dijeni për abuzimet me fondet e kësaj rruge, për të cilat janë arrestuar 3 ish-zyrtarë, mes tyre kreu i ARRSH-së Dashamir Xhika.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 30

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 12/12/2018 - 14:35

Mjekët grekë deklarojnë se shqiptari Aleksandër Luca nuk është përdhunuar në qeli.

Postuar: 12/12/2018 - 14:25

Policia e Shtetit në një deklaratë për mediat  ka reaguar në lidhje me protestën e studentëv

Postuar: 12/12/2018 - 14:11

Prej orës 10:00 studentët vijojnë protestën të vendosur për plotësimin e 8 kërkesave të tyre.

Postuar: 12/12/2018 - 13:56

Ditën e nesërme, protesta do të zhvendoset para Parlamentit.

Postuar: 12/12/2018 - 13:54

Kryeministri Edi Rama e krahasoi qeverinë me prindërit duke e barazuar situatën e krijuar nga p

Postuar: 12/12/2018 - 13:46

Ndërsa e gjithë Tirana është e përfshirë nga protesta 8 ditore e studentëve , Erion Veliaj e ka s