Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pas raportit të AFI, reagon Panariti: Është "fake"

Postuar: 12/01/2018 - 13:25

Pas raportit të Albanian Food Industry, për sigurinë ushqimore në vend, kanë reaguar edhe ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti. Ai e konsideron fake këtë raport, duke konsideruar të dhënat skandaloze.

"Raporti i sponsorizuar i Albanian Food Industry, mbi sigurine ushqimore ne vend eshte nje "fake". Kjo sepse laboratori Servizi Chimici Albanesi ne te cilin pretendohet se janë dërguar mostrat ushqimore, as nuk kryen dhe as është i akredituar për te kryer te tilla analiza. Kjo është lehtesisht e vertetueshme nga kushdo. Pra te dhenat jane "sajesa". Nuk permenden sepse ne fakt nuk ekzistojne laboratoret italiane, ku pretendohet se jane derguar nje pjese e  mostrave te tjera. Ne kete pasqyre kinse  "skandaloze" te sigurise ushqimore  vjen edhe rekomandimi i raportit per te kaluar ne duar private sistemin e sigurise ushqimore ne vend, i cili do te duhet te funksionoje "fiks" sipas modelit te mesiperm", shkruan ish ministri i Bujqësisë”, shkruan Panariti.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 7

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/01/2018 - 08:18

Një bankë e nivelit të dytë, e cila ndodhet brenda ambienteve të Hipotekës së Tiranës, ka rënë pre e grabitjes mesditën e djeshme nga autorë të armatosur dhe me maska, të cilët kanë marrë një shumë të konsiderueshme parash.

Postuar: 16/01/2018 - 08:06

Presidenti turk Reçep Tajip Erdogan paralajmëroi dje SHBA se po “luan me zjarrin” në lidhje me krijimin dhe trajnimin e forcës kurde të sigurisë në kufirin jugor të

Postuar: 16/01/2018 - 08:03

Pas shlyerjes së plotë për ish të përndjekurve që janë gjallë, qeveria mund të anulojë kompensimet për trashëgimtarët, veçanërisht përtej brezit të parë.

Postuar: 16/01/2018 - 08:00

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim pritet të vënë në zbatim planin B për bllokimin e Këshillit të Lartë të Prokurorisë dhe Këshillit të Lartë Gjyqësor.

Postuar: 16/01/2018 - 07:57

Kuvendi ka nisur zyrtarisht procedurat për ngritjen e Këshillit të Lartë të Prokurorisë dhe Këshillit të Lartë Gjyqësor.

Postuar: 16/01/2018 - 07:48

Partia Demokratike ka vendosur që të përshkallëzojë reagimet ndaj mazhorancës qeverisëse.