Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pemë pranë çdo pallati, ja banorët e parë që iu bashkuan nismës së re të Bashkisë së Tiranës

Postuar: 12/01/2018 - 10:33

Nismës  së bashkisë së Tiranës për të mbjellë pemë pranë çdo pallati në kryeqytet i janë bashkuar edhe qytetarët.  Banorët e Pallatit 138, rruga "Kostaq Cipo" në kryeqytet sëbashku me administratorin e pallatit të zgjedhur prej tyre kanë dhënë shembullin e parë duke mbjellë disa pemë në sheshin pranë pallatit të tyre, duke kontribuar në këtë mënyrë për një qytet më të pastër dhe të gjelbër për fëmijët e tyre.

 “Bravo banorëve të Pallatit 138, rruga "Kostaq Cipo" tek njësia nr. 1 dhe administratorit të pallatit Edison Pirja. Ju bashkuan të parët nismës tonë për të mbjellë pemë pranë çdo pallati, që të gjithë bashkë të kapim 100 mijë pemë gjer në 21 Mars - Dita Ndërkombëtare e Pyjeve”, shkruan kreu i Bashkisë, Erion Veliaj në Facebook.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 41

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/12/2018 - 14:56

Robert Aliaj ishte një ndër personazhet publikë i cili jo vetëm u shfaq së bashku me të bijën e tij në turmën e studentëve, portestues, por edhe ka dhënë herë pas here mesazhe të forta për të rinjtë, duke i mbështetur

Postuar: 19/12/2018 - 14:43

Ndërkohë që Tirana po zijen nga protestat, profesori Artan Fuga nëpërmjet një postimi në Facebook

Postuar: 19/12/2018 - 14:22

Një familje në Librazhd kërcënon se do të hidhet nga pallati.

Postuar: 19/12/2018 - 13:39

Monedha e përbashkët nuk po njeh të ndalur në tregun e brendshëm.

Postuar: 19/12/2018 - 13:31

Media amerikane “BuzzFeed News World” ka shkruar për protestën e studentëve në rrjeti

Postuar: 19/12/2018 - 13:28

Ditën e nesërme ashtu siç e ka paralajmëruar më herët, opozita do të zhvillojë një protestë në or