Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shkëlzen Berisha akuzon Ballën për shpifje, Gjykata e Lartë shpall moskompetencë, kalon çështja te Krimet e Rënda

Postuar: 14/02/2018 - 10:29

Shkëlzen Berisha ka akuzuar Taulant Ballën për shpifje, ndërkohë Gjykata e Lartë ka shpallur moskompetencë. Më pas kësaj dosja ka kaluar te Krimet e Rënda. Seanca për këtë çështje do të zhvillohet nesër tek Gjykata e Krimeve të Rënda. Seanca e sotme gjyqësore u shty për nesër në orën 15:30, pas kërkesës së avokatit të Taulant Ballës. “Të shtyhet seanca, klienti im do që të jetë prezent”, u shpreh avokati i Taulant Ballës.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 7

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/12/2018 - 14:40

Një përfaqësi e studentëve shqiptarë të hedhur në protesta masive në kërkim të plotësimit të 8 pikave të cilat sipas tyre do të përmirësojnë, lehtësojnë një arsimim të lartë më cilësor në Shqipëri i kanë drejtuar një

Postuar: 13/12/2018 - 14:32

Personat që vuajnë dënimin në burgun e Drenovës në Korçës i kanë dërguar një letër Ministrisë së

Postuar: 13/12/2018 - 14:23

Senati Akademik i Universitetit të Arteve ka dalë në mbështetje të protestës së studentëve, 

Postuar: 13/12/2018 - 14:16

Janë 14 skuadra mes Kategorisë Superiore dhe Kategorisë së Parë që rezultojnë të bllokuara nga Ta

Postuar: 13/12/2018 - 13:57

Pas përfundimit të seancës plenare në Kuvend, studentët po e  zhvendosin protestën e tyre

Postuar: 13/12/2018 - 13:44

Aktori Robert Aliaj i cili ishte njëri nga emrat qw u përfol si i proceduar nga policia ditën e d

Postuar: 13/12/2018 - 13:15

Ka përfunduar prej disa minutash seanca parlamentare, ndërsa deputetët e mazhorancës kanë shman