Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vettingu në polici, Vlahutin 45 minuta takim me Xhafajn

Postuar: 12/01/2018 - 11:43

Ambasadorja e BE në Tiranë, Romana Vlahutin, ka zhvilluar një takim me ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Takimi mes dy zyrtarëve ka zgjatur rreth 45 minuta, dhe u zhvillua te Ministria e Brendshme. Report Tv mësoi është folur për ecurinë e operacionit 'Forca e Ligjit', ndërkohë që ministri e ka njohur kryediplomaten e BE me procesin e Vettingut në Policinë e Shtetit. 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 27

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/06/2018 - 18:25

Tre persona janë shoqëruar nga policia e prokuroria pas zbulimit të shumës marramendëse të eurove në Portin e Durrësit.Sipas raportimeve bëhet fjalë për një shumë prej më shumë se 1.5 milionë eurosh.

Postuar: 24/06/2018 - 18:07

Një sasi e madhe eurosh, rreth 5 milion, janë gjetur në një automjet në Portin e Durrësit, ditën

Postuar: 24/06/2018 - 16:55

Zhvillime të reja lidhur me vrasjen e shqiptarit Ismail Luli në Itali.

Postuar: 24/06/2018 - 16:49

Të tjera detaje  janë zbuluar pas sekuestrimit nga policia të një sasie parash prej 1.5 mili

Postuar: 24/06/2018 - 16:15

Një sasi e madhe parash janë bllokuar në portin e Durrësit.

Postuar: 24/06/2018 - 16:08

Adoleshenti i marrë peng nga babai në qytetin e Beratit, rrëfen atë çfarë ndodhi një ditë më parë

Postuar: 24/06/2018 - 15:41

Policia italiane ka arrestuar një 29-vjeçar shqiptar pasi në furgonin që drejtonte, gjatë një kon