Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shqipëria dhe Kosova solidarizohen me Parisin, Serbia e Maqedonia "heshtin"

Shqipëria dhe Kosova solidarizohen me Parisin, Serbia e Maqedonia "heshtin"

Postuar: 11/01/2015 - 09:05

Me ngjarjen e gazetës Charlie Hebdo janë solidaruazuar vende nga të katërt anët e botës.
 
Vende të ndryshme  kanë shprehur dhimbjen, ngushëllimet dhe solidaritetin ndaj viktimave dhe familjarëve të tyre. 
 
Qindra protesta solidarizuese janë zhvilluar në Evropë dhe përtej me moton #JeSuisCharlie
 
Gazeta franceze Le Monde ka bërë një hartë duke treguar vendet ku janë mbajtur takimet.
 
Ajo që bie në sy është se tubime të tilla janë mbajtur në rajon, në Kosovë, Shqipëri e Kroaci, por jo në Serbi, Maqedoni e as në Bosnjë.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/07/2019 - 23:37

Humb jetën në spitalin e traumës në kryeqytet 26-vjeçari me iniciale G.B i cili u aksidentua tre ditë më parë në Elbasan, si pasojë e të cilit u plagosën edhe tre persona të tjerë.
 

Postuar: 19/07/2019 - 23:08

Një e moshuar ka ndërruar jetën në Spitalin e Traumës pasi është rrëzuar në rrugën ‘Komun

Postuar: 19/07/2019 - 22:10

Dhjetëra agjentë policie ishin të përfshirë në operacionin, që çoi në arrestimin e 12  perso

Postuar: 19/07/2019 - 20:27

Adriatik Kuka vrau bashkëshorten e tij Hazbije Kuka në sy të djalit 8-vjeçar.

Postuar: 19/07/2019 - 19:22

Detaje të reja kanë dalë nga krimi i ndodhur në familjen në Durrës.

Postuar: 19/07/2019 - 19:15

7 persona kanë rënë në pranga në Krujë për kultivim kanabisi, ku mes tyre është edhe një i mitur.

Postuar: 19/07/2019 - 19:03

Policia e Tiranës ka ndaluar një 73-vjeçar, për 2 vepra penale: "Vepra të turpshme" dhe