Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Sot, në 14.00 protestojnë shqiptarë e maqedonas

Sot, në 14.00 protestojnë shqiptarë e maqedonas

Postuar: 11/07/2014 - 10:33

Sot në Shkup do të protestojnë njëkohësisht shqiptarët, por edhe maqedonasit. Protestat janë paralajmëruar për në orën 14.00 nga të dyja palët.
 
MPB ka marrë masat e duhura që të mos lejojë shpërthimin e një konflikti të mundshëm etnik.
 
Forca të shumta policore janë parë të pranishme në rrugët e kryeqytetit.
 
Protesta e shqiptarëve ka marrë mbështetje edhe nga shumë oprganizata civile, të cilat, megjithatë, kanë bërë thirrje për protesta të qeta
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 05/12/2019 - 23:43

Lagjet e reja do të projektohen me ndihmën e arkitektëve të huaj. Kështu tha ministrja Elva Margariti, e cila është koordinatore e projektimit të rindërtimit në një lidhje live në “Open”.

Postuar: 05/12/2019 - 23:36

Disa prej anëtarëve të ekipit të kërkim-shpëtimit nga Greqia që erdhën të parët në vendin tonë, p

Postuar: 05/12/2019 - 23:25

Inxhinieri Markel Baballeku është shprehur kritik në lidhje me prishjen e disa godinave të prekur

Postuar: 05/12/2019 - 23:06

Inxhinieri Arben Meçe ka shpërthyer me akuza ndaj Spartak Ngjelës.

Postuar: 05/12/2019 - 22:59

Kuvendi ka zgjedhur sot Kryeprokurorin e ri të Përgjithshëm, Olsian Çela.

Postuar: 05/12/2019 - 22:49

Në Tiranë, profesori i njohur i ekonomisë, Arben Malaj, tha se ka pritur prej 7 muajsh që të thir

Postuar: 05/12/2019 - 22:45

Inxhinieri Arben Meçe ka habitur me deklaratën e tij  teksa shprehet se 99 % e objekteve që