Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

6 mënyra sesi të rikthesh pasionin në shtrat nëse keni kohë që nuk bën seks me partnerin

Postuar: 13/08/2019 - 19:39

 1.Flisni me njëri-tjetrin. Komunikimi është gjëja kyçe që mund të bëni për të përmirësuar jetën tuaj seksuale dhe heshtja nuk po ju çon gjëkundi!

2.Fokusohu në përmirësimin e marrëdhënies suaj. Çfarë kuptimi kanë ndjenjat që ke për partnerin?! Çiftet që kanë shumë kohë bashkë e marrin njëri-tjetrin për të mirëqenë dhe kjo çon në uljen e raporteve seksuale!

 

3.Përdor lubrifikant! Ti mund ta bësh seksin më të bukur me pak ndihmë! Lubrifikanti e bën seksin më pak të dhimbshëm dhe më të thjeshtë!

4.Përdor argëtime të reja si lodrat e seksit apo pozicione të reja në ose jashtë shtratit. Kjo do ta përmirësojë jetën tuaj seksuale dhe do t’ju afrojë më tepër me dëshirat e secilit në shtrat.

5.Bëje që të ketë kuptim! Seksi duhet të ndodhë në një marrëdhënie por edhe të ketë kuptim, ndjenjë. Duhet të ketë një lidhje me partnerin dhe seksi i mirë është kur jep edhe merr!

6.Eksploro trupin tënd dhe duaje atë! Masturbimi mund t’ju ndihmojë ta pëlqeni më shumë trupin tuaj. Flisni, eksperimentoni, duajeni trupin dhe eksperimentoni me fantazitë e secilit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 06/12/2019 - 23:51

Dy makina janë përfshirë në aksident pranë Kopshtit Botanik.  Aksidenti mësohet se ka ndodhur si pasojë e motit me shi. Për fat të mirë nga aksidenti pati vetëm dëme materiale.

 

Postuar: 06/12/2019 - 23:01

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Durrës ku si pasojë ka humbur jetën një person.

Postuar: 06/12/2019 - 22:54

Agjencia për Shërbime Mediatike Audio dhe Audiovizuele do të bëjë donacion ndihmë financiare në v

Postuar: 06/12/2019 - 22:15

Kryeministri Rama nuk i ka kursyer batutat gjatë takimit që Aureli dhe Alesjo patën me Cristiano

Postuar: 06/12/2019 - 21:54

Universiteti i Mjekësisë dhe Universiteti i Politeknikut procesi mësimor është pezulluar deri në

Postuar: 06/12/2019 - 21:37

Në Shqipëri, Prokurori i ri i Përgjithshëm Olsian Çela kërkoi sot rezultatet konkrete nga hetim

Postuar: 06/12/2019 - 21:29

Analisti Mustafa Nano ka komentuar largimin për azil politik për shkak të kërcënimeve të publicis