Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

A do ketë sërish shtrëngim duarsh mes Armand Dukës dhe Edi Rejas? Konfirmohet nga Federata Shqiptare e Futbollit

Postuar: 21/11/2019 - 14:26

Pas Edi Reja, rinovimi i kontratës me trajnerin e kombëtares konfirmohet edhe nga Federata Shqiptare e Futbollit. Burime në qeverinë e futbollit në vend thanë për “Ballkanweb” se marrëveshja është arritur dhe se tani mungojnë vetëm firmat në kontratë. Por për këtë nuk duhet pritur gjatë.

Megjithëse ende nuk është vendosur një datë e saktë se kur Armand Duka dhe Edi Reja do të shtrëngojnë sërish duart, të njëjtat burime treojnë se kjo do të ndodhë brenda këtij viti. Me saktë, gjatë muajit dhjetor palët do të takohen për të formalizuar rinovimin e kontratës. Sa i përket detajeve, ato nuk ndryshojnë gas a është bërë publike deri tani.

Reja do të drejtojë kombëtaren kuqezi deri në fund të eliminatoreve të Botërorit 2022, ndërsa në rast kualifikimi automatikisht ajo zgjatet edhe për dy vite të tjerë. Gjuha e përbashkët është gjetur edhe në aspektin financiar, por kjo pjesë më shumë se për trajnerin, ishte një detaj shumë i rëndësishëm për Federatën Shqiptare të Futbollit.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 05/12/2019 - 23:25

Inxhinieri Markel Baballeku është shprehur kritik në lidhje me prishjen e disa godinave të prekura nga tërmeti.I ftuare në emisionin Open, inxhinieri tha se se duhen tre muaj për të arritur në konkluzione nëse godinat

Postuar: 05/12/2019 - 23:06

Inxhinieri Arben Meçe ka shpërthyer me akuza ndaj Spartak Ngjelës.

Postuar: 05/12/2019 - 22:59

Kuvendi ka zgjedhur sot Kryeprokurorin e ri të Përgjithshëm, Olsian Çela.

Postuar: 05/12/2019 - 22:49

Në Tiranë, profesori i njohur i ekonomisë, Arben Malaj, tha se ka pritur prej 7 muajsh që të thir

Postuar: 05/12/2019 - 22:45

Inxhinieri Arben Meçe ka habitur me deklaratën e tij  teksa shprehet se 99 % e objekteve që

Postuar: 05/12/2019 - 22:38

Profesorja e inxhinierisë së ndërtimit, u pyet nga Mirela Milori për akuzat e Bashkim Koplikut.

Postuar: 05/12/2019 - 22:25

Analisti Fatos Lubonja iu drejtua me një pyetje live inxhinieres Luljeta Bozo, që ka bërë bujë kë