Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Europa vishet kuqezi: Shkup jemi me ty!

Europa vishet kuqezi: Shkup jemi me ty!

Postuar: 12/07/2014 - 19:54

E gjithë Diaspora është me shqiptarët e Maqedonisë. Edhe një herë tjetër bashkëatdhetarët tanë në të gjithë Europën kanë shprehur solidaritetin e tyre me shqiptarët e Maqedonisë, të cilët janë ngritur në protesta pas vendimit për dënim të përjetshëm të 6 shqiptarëve të akuzuar për rastin"Monstra".
 
Sot janë zhvilluar protestapaqësore në kryeqytetin e Mbretërisë së Bashkuar, Londër, ku dhjetëra shqiptarë kanë protestuar para Ambasadës Maqedonase e ku kanë kërkuar më shumë të drejta ndaj shqiptarëve. Ata e kanë cilësuar Shkupin kryeqytetin shpirtëror të shqiptarëve, ndërsa rastin "Monstra" një rast të montuar.
 
Portesta ka patur edhe në Bern të Zvicrës si dhe në Vienë të Austrisë.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 05/12/2019 - 23:25

Inxhinieri Markel Baballeku është shprehur kritik në lidhje me prishjen e disa godinave të prekura nga tërmeti.I ftuare në emisionin Open, inxhinieri tha se se duhen tre muaj për të arritur në konkluzione nëse godinat

Postuar: 05/12/2019 - 23:06

Inxhinieri Arben Meçe ka shpërthyer me akuza ndaj Spartak Ngjelës.

Postuar: 05/12/2019 - 22:59

Kuvendi ka zgjedhur sot Kryeprokurorin e ri të Përgjithshëm, Olsian Çela.

Postuar: 05/12/2019 - 22:49

Në Tiranë, profesori i njohur i ekonomisë, Arben Malaj, tha se ka pritur prej 7 muajsh që të thir

Postuar: 05/12/2019 - 22:45

Inxhinieri Arben Meçe ka habitur me deklaratën e tij  teksa shprehet se 99 % e objekteve që

Postuar: 05/12/2019 - 22:38

Profesorja e inxhinierisë së ndërtimit, u pyet nga Mirela Milori për akuzat e Bashkim Koplikut.

Postuar: 05/12/2019 - 22:25

Analisti Fatos Lubonja iu drejtua me një pyetje live inxhinieres Luljeta Bozo, që ka bërë bujë kë