BREAKING NEWS

PS vijon “luftën”, Presidenti drejt 'fundosjes'/ Zbulohet data e përfundimit të hetimeve për shkarkimin e Metës, ja kur përfundon puna e Komisionit Hetimor

PS vijon “luftën”, Presidenti drejt 'fundosjes'/
x

aktualitet-opinione

Europa vishet kuqezi: Shkup jemi me ty!

Europa vishet kuqezi: Shkup jemi me ty!
E gjithë Diaspora është me shqiptarët e Maqedonisë. Edhe një herë tjetër bashkëatdhetarët tanë në të gjithë Europën kanë shprehur solidaritetin e tyre me shqiptarët e Maqedonisë, të cilët janë ngritur në protesta pas vendimit për dënim të përjetshëm të 6 shqiptarëve të akuzuar për rastin"Monstra".
 
Sot janë zhvilluar protestapaqësore në kryeqytetin e Mbretërisë së Bashkuar, Londër, ku dhjetëra shqiptarë kanë protestuar para Ambasadës Maqedonase e ku kanë kërkuar më shumë të drejta ndaj shqiptarëve. Ata e kanë cilësuar Shkupin kryeqytetin shpirtëror të shqiptarëve, ndërsa rastin "Monstra" një rast të montuar.
 
Portesta ka patur edhe në Bern të Zvicrës si dhe në Vienë të Austrisë.