Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Goditi punonjësen e FSHF-së, merret vendimi drastik për futbollisten shkodrane

Postuar: 21/04/2019 - 20:26

Komisioni i Disiplinës në FSHF-së ka pezulluar për 12 muaj nga të gjitha aktivitetet sportive futbollisten e ekipit Juban Danja, Paula Jaku.
 
Pezullimi i 21 vjeçares vjen pasi goditi punonjësen të federatës gjatë ndeshjes me Vllazninë, në javën e 15, ndeshje kjo e cila do të përfundonte me humbje me rezultatin 6 me 0.
 
“Lojtarja e ‘Juban Danja’ femra, Paula Jaku, për dhunë ndaj zyrtares të ndeshjes, në bazë të Nenit 49/2/b të KDS, dënohet me 12 (dymbëdhjetë) muaj pezullim nga aktiviteti,” shkruhet në njoftimin e dhënë nga Komisioni i Disiplinës.
 
Kampionati i futbollit për femrat kryesohet nga Vllaznia me 48 pikë ndërsa Juban Danja renditet në vendin e gjashtë me 28 pikë.
 
Mesa duket aktet e dhunës në futbollin shqiptar të kthyera në rutinë tashmë nuk shfaqen vetëm në ndeshjet e meshkujve, por edhe në sfidat që luhen mes femrave.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/05/2019 - 17:37

Një raport i ri arrin në përfundimin se trafiqet ilegale që rrjedhin përmes porteve, qyteteve dhe pikave kufitare të Ballkanit Perëndimor mundësohen nga një ekonomi politike e krimit, e cila është e rrënjosur në vende

Postuar: 23/05/2019 - 17:23

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Klement Zguri dhe Nënkryetari Denar Biba, pritën në

Postuar: 23/05/2019 - 17:07

Operacioni më i rëndësishëm anti-drogë i kryer nga Policia e Ravenës çoi në arrestimin e dy trafi

Postuar: 23/05/2019 - 16:15

Dy punonjësit e policisë dhe inspektori i policisë ndërtimore në Bashkinë në Shkodër të cilët u a

Postuar: 23/05/2019 - 14:34

Tensione në procesin gjyqësor ndaj Emiljano Shullazit dhe grupit të tij.

Postuar: 23/05/2019 - 14:28

Policia e Vlorës ka ndërhyrë në kohë duke parandaluar përshkallëzimin e një konflikti.

Postuar: 23/05/2019 - 13:58

Zbardhet dëshmia e dy punonjësve të arrestuar pak ditë më parë në aeroportin e Rinasit, pasi akuz