Interi mposht Genovën, asnjë minutë për Shaqirin

Interi mposht Genoan, asnjë minutë për Shaqirin

Postuar: 11/01/2015 - 17:56

Pas barazimit me Juventusin një javë më parë Interi i Roberto Mancinit është rikthyer te fitorja në ndeshjen e javës së 18 të Serie A përballë Genovas duke fituar me rezultatin 3-1.

Pjesa e parë u mbyll me avantazhin e dyfishtë të Interit falë golave të dy argjentinasve: Palacio (12) dhe Icardi (39).

Me fillimin e 45 minutave të dyta, Genova e shtoi presionin në zonën e Interit, duke gjetur golin në minutën e 85 me anë të Izoo, por 3 minuta më pas, Vidiç do të shënonte golin e sigurisë për vendasit.

Përsa i përket shqiptarit të sapotransferuar nga Bayern Munchen, Xherdan Shaqiri, ai nuk u aktivizua për asnjë minutë këtë ndeshje duke pritur që debutimin me fanellën zikaltër ta bëjë ndeshjen e ardhshme.

Me këtë fitore zikaltrit ngjiten në kuotën e 25 pikëve në vend të tetë, 1 më pak se Milani dhe 2 më pak se Genoa.

Postuar: 20/07/2019 - 16:10

Një valë tjetër i nxehti do të përfshijë Europën duke nisur nga dita e diel. Ajo do të kalojë nëpër Europën Qendrore deri në Skandinavi.

Postuar: 20/07/2019 - 14:16

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar mbrëmjen e kaluar në qytetin bregdetar i Durrësit.

Postuar: 20/07/2019 - 13:36

Drejtori i Policisë Rrugore të Tiranës, Mitat Tola në një prononcim për gazetarët tha se policia

Postuar: 20/07/2019 - 13:10

Në makinën e 37-vjeçari, Ardian Kuka që i mori jetën gruas së tij ditën e djeshme është gjetur nj

Postuar: 20/07/2019 - 11:50

Një krim makabër ndodhi pasditen e djeshme në Durrës.

Postuar: 20/07/2019 - 11:41

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur me një shqiptar në Itali mëngjesin e kësaj të shtune.