Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Isha e vetme me binjakët në shtëpi", gruaja e futbollistit të njohur spanjoll rrëfen traumën pas grabitjes nga grupi shqiptar

Postuar: 19/10/2019 - 09:40

Grabitja e shtëpisë së futbollistit të njohur Alvaro Morata nga 4 shqiptarë, ka lënë shenja të forta frike për sigurinë te bashkëshortja e tij, Alice Campello.

Ndërsa gjithmonë ka preferuar të mos flasë për episodin, së fundmi u rrëfye për emisionin “Deportes Cuatro”.
 
“Ato ditë ishin shumë të vështira. Unë as nuk mund ta laja fytyrën sepse vazhdoja të mendoja dhe kisha frikë se dikush ishte pas meje. Ishte e vështirë”, tha ajo.
 
Grabitja ndodhi qershorin e kaluar, kur gruaja e kampionit spanjoll ndodhej brenda së bashku me binjakët. Ajo ishte vetëm sepse burri i saj ishte me ekipin kombëtar dhe vetëm pas disa orësh mësoi për atë që ndodhi.
 
“Unë nuk dëshiroj që dikush ta jetojë këtë përvojë me familjen në shtëpi”, tha ajo.
 
Banda shqiptare raportohet se grabiti disa shtëpi në Morata, Casemiro, Thomas dhe Benzema, derisa Garda Civile spanjolle ndërpreu makthin e familjeve.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/11/2019 - 11:46

Policia ka shkuar disa herë në banesën e Agim Kajmakut nisur nga urdhër-arresti që Prokuroria ka lëshuar për të.

Postuar: 18/11/2019 - 11:24

Një aksident i rëndë raportohet të ketë ndodhur ditën e sotme në aksin Fushë Krujë-Laç.

Postuar: 18/11/2019 - 11:13

Një autobus dyshohet se ka përplasur një këmbësor në Tiranë

Postuar: 18/11/2019 - 10:37

Ditën e djeshme u bë publik lajmi se modelja e njohur, Kejvina Kthella i kishte bërë kërkesë Gjyk

Postuar: 18/11/2019 - 10:25

Mëngjesin e sotëm KPK ka marrë një vendim të prerë ndaj gjyqtarit të Gjykatës së Apelit Durrës, A

Postuar: 18/11/2019 - 10:11

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash që do të sjellin resh