Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ndeshja Shqipëri-Francë, Shakohoxha kritikon ashpër tifozët: Më mirë shikojeni në shtëpi, nuk jeni në sallë operash (ARSYEJA)

Postuar: 18/11/2019 - 07:31

Ndeshja e mbrëmshme mes Shqipërisë dhe Francës ishte një zhgënjim për tifozët kuq e zi, pasi humbëm me rezultatin 0-2.

Emocione të papërshkrueshme janë dhuruar para ndeshjes dhe gjatë himnit, por jehona dhe oshëtimi i zërit u venit disi pas golit të shpejtë nga Toliso në minutën e 8. Shumë kritika ka pasur për tifozët nga ana e komentatorit dhe gazetarit të njohur, Dritan Shakohoxha, gjatë transmetimit të ndeshjes.

“Nuk e kuptoj këtë qetësi të madhe të tifozëve. Ata kanë ardhur këtu për të mbështetur Kombëtaren, por për hir të së vërtetës nuk po e bëjnë. Kjo nuk është një sallë për opera apo komedi, që të reagosh vetëm në një moment kulminant të një batute. Të kishte një biletë kundër Francës ishte fat, pasi kishte shumë interesim të madh. Përveç tifo-grupeve, pjesa tjetër ndoshta duhej që ta shihte më mirë në shtëpi ndeshjen, pasi këtu, nuk po bëjnë zhurmën e duhur”, ka thënë mes të tjerave në komentim Shakohoxha.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 08/12/2019 - 20:22

Një lëkundje tërmeti me magnitudë 4.8 të shkallës Rihter u ndje pak pas mesnatës së sotme në vendin tonë, në orën 00:14.

Postuar: 08/12/2019 - 20:18

Prokuroria e Elbasanit ka apeluar vendimin për Shkëlzen Hasanpapajn, atentatorin ndaj Florenc Çap

Postuar: 08/12/2019 - 19:45

Pasojat e tërmetit të 26 nëntorit janë ndjerë edhe në selinë e Kryegjyshatës Botërore në Tiranë.

Postuar: 08/12/2019 - 19:22

Katër dekanët e fakulteteve të Universitetit të Tiranës dhe studentit senator do të zhvillojnë ne

Postuar: 08/12/2019 - 18:55

Pjesa urbane në Tiranë e ka mbyllur fazën e emergjencës, ndërkohë që po punohet edhe në zonat rur

Postuar: 08/12/2019 - 18:28

Ndeshja Teuta-Skënderbeu është ngjarja e parë që përpiqet të rikthejë në shinat e së përditshmes

Postuar: 08/12/2019 - 17:51

Një 36-vjeçar shqiptar është gjetur pa jetë në qelinë e burgut grek të Agias.