Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Rama - kryeministres angleze: Kupa e Botës po vjen në Ballkanin Perëndimor

Postuar: 11/07/2018 - 23:42

Kryeministri Rama dhe liderët e tjerë të Evropës kanë qenë sot në Samitin e NATO-s, që u zhvillua në Bruksël.

Megjithatë, politikanët e lartë nuk kanë lënë pas dore as ndeshjen gjysmëfinale mes Kroacisë dhe Anglisë, e cila përfundoi me shifrat 2:1 në favor të ekipit Ballkanas.

Rama ka bërë publike një video ku të gjithë liderët janë mbledhur rreth një telefoni dhe shohin ndeshjen Kroaci-Angli.Pas përfundimit të ndeshjes, Rama ka ngushëlluar kryeministren britanike me batutën ironike “Po vjen në shtëpi”.

“Kupa e Botës po vjen në Ballkanin Perëndimor, e bëtë diçka për Ballkanin Perëndimor”, tha duke qeshur ai dhe duke marrë “falënderimet” të thatë nga Mej.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/02/2019 - 18:26

Opozita u mblodh sot para Parlamentit për të dorëzuar mandatet dhe duke kërkuar largimin e kryeministrit Edi Rama.

Postuar: 21/02/2019 - 17:52

Forcat opozitare organizuan sot protestën e radhës ku dorëzuan mandatet dhe paralajmëruan rrëzimi

Postuar: 21/02/2019 - 16:48

 Deputetja Grida Duma është një prej figurave femërore me seksi të Partisë Demokratike.

Postuar: 21/02/2019 - 16:15

Policia e Pogradecit ka arrestuar postierin e Postës së qytetit për veprat penale “Shpërdor

Postuar: 21/02/2019 - 15:40

Sipas informacioneve, dy gardistët e kreut legjendar të PD, Sali Berisha, nga Garda e Republikë