Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Çështja CEZ, prokuroria kërkon dhe tre muaj kohë

Postuar: 16/04/2018 - 15:32

Vite më parë kompania e shpërndarjes CEZ u privatizua dhe dëmi që iu shkaktua shtetit shqiptar ishte rreth 414 milion euro.

Sakaq, pritet të merret vendimi nga gjykata pas hetimeve të kryera, ndërsa mësohet se Prokuroria ka kërkuar shtyrjen e afatit të hetimeve me 3 muaj. Prokuroria ka marrë dëshmitë e Shkëlzen Berishës, dhe të ish-ministrit të Energjitikës Genc Ruli. 

Ata janë pyetur si persona që kanë dijeni mbi rrethanat e privatizimit të OSHEE, proces, ku dyshohet të jenë kryer shkelje të rënda. Pritet vendimi i gjykatës nëse do të ketë shtyrje afati ose jo.

 

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/04/2018 - 09:16

Ministria e Shëndetësisë ka shpallur datat për përzgjedhjen e vendit të punës nga kandidatët fitues infermierë, mami, fizioterapistë, teknikë laboratori dhe teknikë imazherie sipas vlerësimit përfundimtar për 416 vende vakante në institucionet shëndetësore.

Postuar: 21/04/2018 - 09:13

Kapet mat nje drejtues mjeti qe ecte me shpejte gati 100 km/h ne Rrugen e Kavajes.

Postuar: 21/04/2018 - 08:59

Zbardhen përplasjet mes Enver Hoxhës dhe Beqir Ballukut më 1974. Të dhënat janë publikuar nga historiani amerikan James S O’Donnel.

Postuar: 21/04/2018 - 08:30

Një 40-vjeçar është arrestuar dhe një punonjës i Policisë së Shtetit është shpallur në kërkim nga kolegët e tij, pasi dyshohet si i përfshirë në trafikun e hashashit.

Postuar: 21/04/2018 - 08:28

Policia e Vlorës ka zbardhur një sërë vjedhjes të ndoshura katër muajt e fundit në qytetin bregdetarë.

Postuar: 20/04/2018 - 21:58

Një sasi lëndë plasëse ka shpërthyer në banesën e Zazmi Demerxhiu në fshatin Ahmetaq të Fushë Krujë.

Postuar: 20/04/2018 - 21:51

Është arrestuar 43-vjeçari i cili qëlloi me armë mbrëmjen e djeshme në fshatin Drisht të Shkodrës.