Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Çfarë ka thënë Shullazi pas arrestimit? Në polici paraqitet edhe Dhori Kule

Çfarë ka thënë Shullazi pas arrestimit? Në polici paraqitet edhe Dhori Kule

Postuar: 17/04/2016 - 09:55

Emiljano Shullazi ka mohuar se ka kërcënuar profesorin Mynyr Koni për t’u tërhequr nga gara për rektor në Universitetin e Tiranës. Fillimisht Shullazi u shoqërua nga ambientet e Drejtorisë së Policisë dhe më pas doli urdhër-arresti për të. 
 
“Nuk kam kërcënuar asnjë. Nuk e njoh dhe s’kam lidhje me atë njeri”, mësohet të jetë shprehur Shullazi përpara policëve.
Ndërkohë, burime për ‘Gazetën Shqiptare’ kanë bërë të ditur se në ambientet e drejtorisë së Policisë është paraqitur edhe rektori i UT, Dhori Kule, por nuk dihet nëse profesori ka bërë denoncim apo thjesht ka dëshmuar për ngjarje.
 
Ish-kryeministri Sali Berisha denoncoi dje kërcënimin e Mynyr Konit dhe Dhori Kules nga Emiljano Shullazi, që sipas tij ishte bërë me urdhër të kryeministrit Edi Rama. 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/06/2019 - 13:45

Një 46-vjeçare nga fshati Arrës në Urë-Vajgurore, ka tentuar ti japë fund jetës, duke pirë helm.

Postuar: 24/06/2019 - 13:28

Një 22-vjeçar shqiptar ka humbur jetën tragjikisht në Greqi.

Postuar: 24/06/2019 - 13:21

 Gjykata e Kukësit pranoi kërkesën e prokurorisë duke ndryshuar masën e sigurisë për katër t

Postuar: 24/06/2019 - 12:14

Pas një orë diskutimi Kolegji Zgjedhor është tërhequr për të marrë vendimin për zgjedhjet e 30 qe

Postuar: 24/06/2019 - 11:36

Dështon nisja e procesit gjyqësor për Emiljano Shullazin dhe 4 të pandehurit e tjerë.

Postuar: 24/06/2019 - 11:00

Polumbarët e Forcave Speciale dhe Policia Kufitare vijojnë prej ditës së djeshme kërkimet për gje