Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

1 milion euro grabitje nga VIP-at në Greqi/ Kapet shqiptari, koka e grupit kriminal (Detajet)

Postuar: 19/09/2018 - 21:30

Një 59-vjeçar shqiptar është vënë në pranga nga policia greke, pasi akuzohet si koka e një grupi kriminal që mërehej me grabitje në banesa luksoze në zonën e Atikës në Greqi.

 
Shqiptari, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, ishte në kërkim që prej një viti e gjysmë, kur banda u godit nga një aksion i policisë. Ai akuzohet për pjesëmarrje në organizatë kriminale, grabitje, armëmbajtje pa leje dhe tentativë vrasje ndaj efektivë të policisë. Akuza e fundit lidhet me një aksion të policisë për arrestimin e 59-vjeçarit, por që hasi rezistencën e këtij të fundit.Grupi akuzohet për të paktën 48 grabitje. Siç raportojnë mediat greke, nga aktiviteti kriminal raportohet se ka përfituar rreth 1 milion euro.Tata Kamborelli, Nikos Vertis, janë disa nga VIP-at, banesat e të cilëve janë grabitur nga grupi shqiptar.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/02/2019 - 23:48

 Gazetari  Andi Bejtja duket se nuk e ka përmbajtur veten sonte në “Opinion”, ku gjatë një momenti nervozizmi ka përdorur një fjalor jo të përshtatshëm ndaj panelistëve përballë.

Postuar: 21/02/2019 - 23:29

Policia greke e Kakavijës ka bllokuar një numër të madh të pasaportave të reja të emigrantëve shq

Postuar: 21/02/2019 - 23:27

 Deputetja Grida Duma është një prej figurave femërore me seksi të Partisë Demokratike.

Postuar: 21/02/2019 - 23:16

Analisti Lorenc Vangjeli, parashikon një situatë problematike pas djegies së mandateve nga ana e

Postuar: 21/02/2019 - 22:05

I ftuar në emisionin ‘Open’ me Eni Vasilin, Baton Haxhiu deklaroi se djegia e mandate

Postuar: 21/02/2019 - 21:23

Gazetari Blendi Fevziu ka analizuar gjendjen që po kalon shteti shqiptar nisur nga vendimi i opoz

Postuar: 21/02/2019 - 21:20

Analisti Artan Hoxha thotë se Rama pas deklaratës së sotme (21 shkurt) nuk ka më mundësi për refl