BREAKING NEWS

“Dhimbja nuk pyet për burrëri, ike dhe më le një peng”, mesazhet prekëse për biznesmenin dhe presidentin e televizionit të njohur në vend: E shtuna e zezë! Ky është statusi më i vështirë i jetës sime

“Dhimbja nuk pyet për burrëri, ike dhe më le një
x

Aktualitet

10 viktima në Kosovë nga COVID, ja sa raste të reja janë shënuar 24 orët e fundit

10 viktima në Kosovë nga COVID, ja sa raste të reja janë

Janë rritur sërish rastet e reja me COVID në Kosovë. Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.831 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 707 raste pozitive.

Brenda 24 orëve janë raportuar 10 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prishtinë 4 raste, Dragash 1 rast, Istog 1 rast, Klinë 1 rast, Podujevë 1 rast, Shtime 1 rast, Vushtrri 1 rast.

Më të lexuarat