BREAKING NEWS

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga Milaim Zeka: Ja premtimi për Gjykatën e Hagës

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga
x
BREAKING NEWS

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për të plagosur

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të shokuar, na ka lënë pa fjalë

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të
x
BREAKING NEWS

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të reja për ngjarjen e rëndë në Gramsh

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit te Sheshi Skënderbej, policia del me thirrjen e rëndësishme për qytetarët

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit
x
BREAKING NEWS

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e rëndësishëm, zbardhen me shpejtësi detajet

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e viktimave, fqinji rrëfen situatën mes vëllezërve

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e
x
BREAKING NEWS

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi Ramën: Është një goditje e madhe

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi
x

Aktualitet

110 vjet Pavarësi, Sejamini i vë "kryqin" tranzicionit: Nuk kemi qenë asnjëherë demokraci

110 vjet Pavarësi, Sejamini i vë "kryqin" tranzicionit: Nuk

Analisti Neritan Sejamini në emisionin ‘Të Paekspozuarit’ deklaroi se edhe sot 110 vjet Pavarësi, ne nuk kemi qenë asnjëherë në demokraci.

Ai tha se tranzicionin ne e kemi përfunduar dhe se ky është sistemi që ne kemi ndërtuar, ky është një sistem i mbaruar pasi tashmë nuk jemi duke vajtur diku.

S’kemi qenë asnjëherë në demokraci, kemi bërë këto 30 vite përpjekje por në kuptimin e mirëfilltë nuk kemi qenë asnjëherë në demokraci dhe kemi 30 vite që jemi në përpjekje për tu bërë demokraci. Ky është sistemi që ndërtuam sepse tranzicioni ka mbaruar. S’ka më reforma, ky sistem që ne kemi është përgjithmonë. Qeveria thotë jemi demokraci, opozita thotë të kundërtën, por e vërteta është se nuk kemi ekonomi të mirëfilltë të tregut të lirë sepse qeveria përcakton kush fiton dhe humbet. Ky është sistem i mbaruar do qëndrojë me ne, jemi në gjendje të qëndrueshme, s’jemi duke vajtur diku, kemi arritur.