BREAKING NEWS

Përballja me Covid-19, ministrja Manastirliu jep lajmin entuziast nga Vlora

Përballja me Covid-19, ministrja Manastirliu jep lajmin entuziast nga Vlora
x

Aktualitet

1.3 ton "e bardhë" kaloi në Shkodër me 3 kamionë frigoriferikë, ministri i Brendshëm jep informacione zyrtare, 4 të arrestuar ( Çfarë udhëzimi kishte marrë policia shqiptare)

1.3 ton "e bardhë" kaloi në Shkodër me 3 kamionë

Një sasi rekord kokainë është sekuestruar pasditen e djeshme në Maqedoninë e Veriut, në një fshat 10 kilometra larg Tetovës

Rreth 1.3 ton kokainë, ishin vendosur në një trajler, ku ishte fshehur në kontejnerët me banane.

Ministria e Punëve të Brendshme ka dhënë detajet zyrtare lidhur me aksionin e mbrëmshëm në fshatin Krushopek në të cilin u sekuestrua 1kg kokainë.

Ministri Naqe Çulev tha se pas aksionit nga liria janë privuar katër persona. J.K drejtuesi I kamionit dhe S.E pronarë I kompanisë si dhe dy punonjës tjerë të cilët në momentin e aksionit kanë qenë në depo R.E dhe J.I.

Shtoi se përpos personave dhe kokainës, policia ka konfiskuar edhe mjete financiare, telefona celularë po edhe një mjet transportues.

Çulev njoftoi se kompania pjesën më të madhe të frutave ndër vite e ka importuar nga Kolumbia kurse një pjesë tjetër nga Ekuadori.

Kujtojmë, mbrëmë në Krushopek u konfiskua 1 kg kokainë në një aksion të mirë organizuar nga policia. Sipas informacioneve fillestare, kilogrami I kapur në Krushopek është pjesë e dërgesës e cila në tërësi peshon 1.3 tonë dhe është nisur nga Kolumbia, në Mal të Zi dhe destinacioni final ishte Sllovenia.

Më të lexuarat