BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal ndaj presidentit, akuzohet së bashku me Kryemadhin për fshehje pasurie, në “filtër” dhe 8 zyrtarë të LSI

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal
x
BREAKING NEWS

Ja strategjia e Lulzim Bashës për të ardhur në krye të PD dhe si do e përzërë Sali Berishën pasi gjykata të rrëzojë “Foltoren”

Ja strategjia e Lulzim Bashës për të ardhur në krye të
x
BREAKING NEWS

Ja kur ikën Ilir Meta nga Presidenca, 3 skenarët që do të “trazojnë” politikën shqiptare pas 24 korrikut

Ja kur ikën Ilir Meta nga Presidenca, 3 skenarët që do të
x
BREAKING NEWS

“Ky është me të vërtetë një moment historik"/ Vjen lajmi i shumëpritur për Finlandën dhe Suedinë

“Ky është me të vërtetë një moment
x
BREAKING NEWS

Humbje e madhe! Arti shqiptar në zi, vdes në moshë të re ish-gazetarja dhe ikona e njohur e Teatrit, politikani jep lajmin e trishtë: Do të kujtojmë si shoqe, aktore e personalitet me nam

Humbje e madhe! Arti shqiptar në zi, vdes në moshë të re
x
BREAKING NEWS

Gazetarët protestojnë para Kryeministrisë, reporterët "qepin" gojën dhe i bëjnë thirrje Ramës të heqë dorë nga “riedukimi”

Gazetarët protestojnë para Kryeministrisë, reporterët
x
BREAKING NEWS

'Fluturon' sërish çmimi i naftës, sa do të shiten benzina dhe gazi? Bordi i Transparencës merr vendimin

'Fluturon' sërish çmimi i naftës, sa do të
x
BREAKING NEWS

Nga çështja e “detit” me Greqinë, te ndarja e Shqipërisë nga Maqedonia nëse Shkupi s’pranon propozimin e Macron, Rama shpalos vizionin e tij gjatë vizitës në Holandë

Nga çështja e “detit” me Greqinë, te ndarja e
x

Bota

“19 fëmijë dhe dy mësues të vrarë”, si e paralajmëroi ngjarjen tragjike autori: Kam një sekret të keq (Mesazhe me ndjekësen e panjohur pak para sulmit)

“19 fëmijë dhe dy mësues të vrarë”, si e

Sulmuesi 18-vjeçar i Uvalde i dërgoi një mesazh dikujt në Instagram se "Kam një sekret të keq" vetëm disa orë para se të vriste 19 fëmijë dhe dy mësues në shkollën fillore Robb .

Tre ditë para sulmit, një llogari në Instagram e lidhur me sulmuesin Salvador Ramos postoi një foto të dy pushkëve të shtrira në një qilim. 

Pronarja e llogarisë së etiketuar në Instagram shkroi në një histori të postuar pas të shtënave se Ramos e kishte etiketuar atë dhe i kishte dërguar një mesazh të paqartë.   

Vajza, e cila nuk e ka përfshirë emrin e saj në llogarinë e saj dhe që prej atëherë e ka bërë private atë, ka postuar një seri pamjesh të mesazheve që ajo tha se i kishte shkëmbyer me sulmuesin në ditët para masakrës.

"Çfarë duhet të bëjnë armët tuaja me mua?" e pyeti ajo.

"Ji mirënjohës që të kam etiketuar," i tha Ramos dhe ajo u përgjigj: "Unë nuk të njoh ty dhe më etiketove në një foto me disa armë."

Në një mesazh tjetër që dukej se ishte dërguar mëngjesin e të shtënave, Ramos shkroi "Unë jam gati të"

por nuk tha se çfarë do të bënte. “Kam një sekret të keq”, ka shkruar ai në një mesazh tjetër. "Dua të ta them."

Në mesazhet e postuara në historinë e saj përpara se ajo të bëhej private, vajza tha se nuk jetonte në Teksas dhe nuk e njihte Ramos.

“Arsyeja e vetme që iu përgjigja ishte sepse kisha frikë prej tij dhe do të doja të rrija zgjuar që të paktën të përpiqesha ta bindja që të mos kryente krimin e tij”, shkroi ajo. "Unë nuk e dija."