Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

190 mijë euro grabitje te lojrat e fatit, e pëson keq shqiptari në kërkim nga e gjithë Evropa

Postuar: 11/07/2019 - 20:52

Një 22-vjeçar shqiptar në kërkim nga Europoli, është arrestuar në Casalotti në Itali.

Ai u ndalua gjatë një kontrolli rrugor rutinë. Shqiptari kishte kryer vjedhje të shumta në të gjithë Evropën.

Në Gjermani midis 2016-ës dhe 2018-ës, kishte grabitur disa salla lojrash. Sipas mediave italiane, shqiptari së bashku me disa persona të tjerë janë përgjegjës për 6 grabitje dhe dy tentativa, nga të cilat përfituan shumën e 190 mijë euro.

Gjithashtu gjatë grabitjeve ata i kanë shkaktuar bizneseve një dëm prej 300 mijë eurosh. Anëtarët e bandës thyenin xhamat dhe më pas, pasi futeshin në brendësi të ndërtesave, grabsinin paratë nga makineritë elektronike.

Shqiptari i arrestuar mbrëmjen e djeshme u dërgua në burgun "Regina Coeli", në pritje të datës së gjykimit.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/07/2019 - 09:35

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkon nga detyra drejtuesin e Prokurorisë së Vlorës, Ardian Ylli.

Ky vendim është marrë nga KPK pasi Ylli kishte probleme të mëdha me pasurinë.

Postuar: 18/07/2019 - 09:18

Nëse dëshironi të aplikoni për një vizë turistike, ambasada amerikane ka një njoftim për ju.

Postuar: 18/07/2019 - 09:06

Një familje italiane gjatë natës ka humbur rrugën në zonën e Mallakastrës , pasi ishin duke 

Postuar: 18/07/2019 - 08:52

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin e Tiranës, Ilir Mustafaj, ka

Postuar: 18/07/2019 - 08:49

Ka shkuar në katër numri i të arrestuarve lidhur me përplasjen me armë të ndodhur dy vite më parë

Postuar: 18/07/2019 - 08:22

Një aksident ka ndodhur sot në kryeqytet.

Postuar: 18/07/2019 - 07:37

Policia e Durrësit në bashkëpunim me Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë ka zhvilluar dje një operacio