BREAKING NEWS

SHBA-BE rrënojnë planet e politikës për të kapur Gjykatën e Lartë, vënë në rresht KLGJ për emërimet e reja, ja prapaskenat

SHBA-BE rrënojnë planet e politikës për të kapur
x

Aktualitet

190 mijë euro grabitje te lojrat e fatit, e pëson keq shqiptari në kërkim nga e gjithë Evropa

190 mijë euro grabitje te lojrat e fatit, e pëson keq shqiptari

Një 22-vjeçar shqiptar në kërkim nga Europoli, është arrestuar në Casalotti në Itali.

Ai u ndalua gjatë një kontrolli rrugor rutinë. Shqiptari kishte kryer vjedhje të shumta në të gjithë Evropën.

Në Gjermani midis 2016-ës dhe 2018-ës, kishte grabitur disa salla lojrash. Sipas mediave italiane, shqiptari së bashku me disa persona të tjerë janë përgjegjës për 6 grabitje dhe dy tentativa, nga të cilat përfituan shumën e 190 mijë euro.

Gjithashtu gjatë grabitjeve ata i kanë shkaktuar bizneseve një dëm prej 300 mijë eurosh. Anëtarët e bandës thyenin xhamat dhe më pas, pasi futeshin në brendësi të ndërtesave, grabsinin paratë nga makineritë elektronike.

Shqiptari i arrestuar mbrëmjen e djeshme u dërgua në burgun "Regina Coeli", në pritje të datës së gjykimit.