BREAKING NEWS

Nis operacioni për nxjerrjen e fëmijëve shqiptarë nga ferri i kampeve të Sirisë, Kryeministri Rama jep njoftimin e rëndësishëm, tregon çfarë pritet në fazën e dytë

Nis operacioni për nxjerrjen e fëmijëve shqiptarë nga ferri
x

Aktualitet

2 viktima dhe 61 raste të reja nga COVID-19 në Kosovë, numri i të shëruarve mbetet i lartë

2 viktima dhe 61 raste të reja nga COVID-19 në Kosovë, numri i

Në 24 orët e fundit në Kosovë kanë humbur jetën dy persona, ndërsa janë konfirmuar 61 raste të reja.

Numri total i rasteve pozitive në Kosovë është 15.063, ndërsa 613 është numri total i viktimave. Bie në sy se numri i të shëruarve mbetet i lartë, pasi 119 pacientë fituan betejën me COVID-19 në 24 orët e fundit.

Aktualisht numri i të shëruarve në total është 12.570 raste, ndërsa numri i rasteve aktive është 1.880.

Sa i përket rasteve të sotme, Prishtina mban kryesimin me 19 të infektuar.

Më të lexuarat