BREAKING NEWS

Yuri Kim jep ULTIMATUMIN për politikën shqiptare: Kjo gjë nuk të ndodhë në zgjedhjet e 25 prillit, parandaloni... (Mesazhi i plotë)

Yuri Kim jep ULTIMATUMIN për politikën shqiptare: Kjo gjë nuk
x

Aktualitet

20 ditë më parë u shërua nga Covid-19, ndahet papritur nga jeta mjeku i njohur (Emri)

20 ditë më parë u shërua nga Covid-19, ndahet papritur nga

Një tjetër lajm i hidhur ka ardhur sot. Mësohet se ka humbur jetën nga Covid 19 dhe pasojat pulmonare të shkaktuara prej tij mjeku pediatër nga Kavaja Hidajet Deda. Mjeku 67- vjeçar Deda kishte më shumë se 40  ditë që vuante nga koronavirusi.

Më pas ai ishte negativizuar por prej rreth 20 ditësh ndodhej në një spital privat ku oksigjenohej në periudhën post Covid19.

Sipas të afërmve mjeku ka pasur problemet pulmonare post Covid19 të cilat dyshohet se i kanë marrë jetën.

Aktualisht mjeku i njohur ishte në pension por për shkak të nevojës spitalit të Kavajës për mjek Ai kishte vendosur të rikthehej në shërbim të pacientëve. Këtë nuk ja arritit dot sepse u prek nga Covid19, e cila i solli probleme që i shkaktuan edhe humbjen e jetës.

Më të lexuarat