BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 Majit/ Zbulohen emrat, ja kush janë kandidatët e PS për qarkun Tiranë

Zgjedhjet e 14 Majit/ Zbulohen emrat, ja kush janë kandidatët e PS
x
BREAKING NEWS

Zbulohen kandidatët për kryetarë bashkie në Elbasan, ja emrat

Zbulohen kandidatët për kryetarë bashkie në Elbasan, ja
x
BREAKING NEWS

Kandidatët e PS-së për qarkun Shkodër, Elisa Spiropali zbulon emrat

Kandidatët e PS-së për qarkun Shkodër, Elisa Spiropali
x
BREAKING NEWS

14 maji/ Ben Andoni zbardh skenarin dhe bën paralajmërimin e fortë: Do ketë bojkot masiv, zgjedhjet më të dobëta të zhvilluara ndonjëherë

14 maji/ Ben Andoni zbardh skenarin dhe bën paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

E frikshme/ Bota në prag të luftës nukleare? Putin nënshkruan marrëveshjen me Lukashenkon: Do vendosim armë bërthamore në Bjellorusi

E frikshme/ Bota në prag të luftës nukleare? Putin
x
BREAKING NEWS

“Përçarje” brenda Kryesisë së PD/ Diskutohen dy skenarë për zgjedhjet e 14 majit, zbulohen EMRAT, ja si janë ndarë anëtarët

“Përçarje” brenda Kryesisë së PD/ Diskutohen
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet lokale/ “Klone të Ramës”, Berisha shpërthen keq ndaj kandidatëve të PS: Duhet të arrestohen

Zgjedhjet lokale/ “Klone të Ramës”, Berisha shpërthen
x

Aktualitet

21 janari, analisti i njohur ngre dyshimet e forta: Kam frikë se po manipulohet për të krijuar idenë e rreme se po bëhet drejtësi

21 janari, analisti i njohur ngre dyshimet e forta: Kam frikë se po

Një material i publikuar nga gazetari Artan Hoxha, ka risjellë në vëmendje ngjarjet e 21 janarit. Materiali pretendohet se është një komunikim mes Ndrea Prendit, komandanti i Gardës në atë kohë dhe vartësve të tij, ku ai kërkon të jenë në gadishmëri për të hapur zjarr. 

Neritan Sejamini e ka komentuar materialin në emisionin "Të Paekspozuarit" në MCN TV. Ai tha se ngjarja mund të jetë duke u përdorur sërish politikisht dhe i bën përshtypje fakti se Ministri Ulsi Manja dhe mazhoranca po flasin për zgjidhjen e çështjes, ndërkohë që ka më shumë se një dekadë që e kanë "harruar" atë. 

"Unë nuk flas dot për gjëra teknike. E vetmja gjë që më bëri pështypje, pse duhet të komandojë operacione komandati i gardës?

Kjo është një ngjarje shumë delikate, sepse ka të bëjë me ndjenja njerëzore dhe vdekje. Është edhe ngjarje e keqpërdorur nga politika. Kam frikë se edhe ky vrulli i ri është bërë për tu përdorur politikisht.

Kur dëgjoj ministrin Manja, që thotë ka ardhur koha të hetohet, pyes veten përse nuk ka qenë koha këto dhjetë vjet? Kjo çështje duhet të ishte zgjidhur nga pikëpamja politike, nga pikëpamja e interesit familjar dhe interesit publik.

Kjo përpjekje, kam frikë se është për ta manipuluar sërish, për të krijuar idenë e rreme se po bëjmë drejtësi. Po bëhet prapë një debate dhe palët japin mendime.

Kur një ngjarje e tillë hetohet, duhet të jetë serioze", deklaroi Sejamini.