BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga politika dhe i nxjerr në shesh të gjitha: Azem Hajdari më tha se ‘o do ta vras Berishën, o do më vrasë’, Ilir Meta donte të ekzekutonte Becchettin për 2  milionë euro, ja si e helmuan me kafe amb...

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset eksploziv dy banesave, policia zbardh detaje

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset
x
BREAKING NEWS

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit të Dosjeve të publikojë emrat e ish-sigurimsave që janë pjesë e Administratës Publike

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit
x
BREAKING NEWS

Zbardhen prapaskenat “bombë”, ja pse Berisha i nxori Metës dosjen e spiunit, dekretimi i Begajt, flirtet me Ramën dhe ambasadoren Kim xhindosën kreun e “Foltores”

Zbardhen prapaskenat “bombë”, ja pse Berisha i nxori Metës
x
BREAKING NEWS

Detaje nga plagosja në Fushë-Krujë/ Zbardhet shkaku pse nisi sherri mes autorit dhe 55-vjeçarit ku agravoi në përdorimin e armëve. Reagon Policia

Detaje nga plagosja në Fushë-Krujë/ Zbardhet shkaku pse nisi
x
BREAKING NEWS

Ballkani era “barut”, zbardhet plani djallëzor që po përgatit Vuçiç bashkë me Putin për Kroacinë, paralajmërohen trazira, ja si situata mund të përshkallëzohet në konflikt të armatosur

Ballkani era “barut”, zbardhet plani djallëzor që po
x
BREAKING NEWS

Skenari i frikshëm në tryezën serbo-ruse, “vijat e kuqe” mes SHBA-së dhe Rusisë mund të ndezin Kosovën, Putin kërkon gjakderdhje në Ballkan

Skenari i frikshëm në tryezën serbo-ruse, “vijat e
x
BREAKING NEWS

“Zelensky është si Hitleri”, Dmitry Medvedev del me teorinë e frikshme, ja si zyrtari i lartë rus po e përgatit terrenin për të marrë vendin e Vladimir Putinit

“Zelensky është si Hitleri”, Dmitry Medvedev del me
x

Aktualitet

22-vjeçari humbi jetën në aksident në Itali, nëna rrëfen detajet tronditëse: Si tentoi xhaxhai i tij të merrte paratë e dëmshpërblimit

22-vjeçari humbi jetën në aksident në Itali, nëna

Adelina, ish-gruaja e  Nazmiut, veç shtëpisë që kanë në bashkëpronësi e cila i ka sjellë përballë në “Shihemi në Gjyq”, ndajnë edhe humbjen e madhe të djalit të tyre 22 vjeç. Alesio Veseli vdiq Majin e shkuar në një aksident automobilistik në Itali, në autotradën Cassino-Formia si pasojë e përplasjes me një kamion. Kjo gjë që u pasua nga burgimi i Nazmiut dhe në atë gjendje që ishte, vëllai i tij, Kujtimi, i mori shtëpinë.

Por në “E diela shqiptare” në Tv Klan, Adelina tregon edhe një detaj tronditës të kryer nga nipi i Nazmiut, të lidhur pikërisht me këto para, një deklaratë tronditëse që pasohet nga një reagim i fortë i Eni Çobanit.

Adelina: Kanë marrë avokatin tim në telefon në Itali, ai maskarai dhe i ka thënë: po ato lekët e Alesios? Mua nuk më është tretur djali në dhe, që të shkosh ta hapësh sot është ashtu siç ka qenë, ai kërkon lekët e djalit tim që lekët e djalit tim nuk i kërkoj unë që jam nëna.

Eni Çobani: Edhe njëherë, sepse ky është një moment jo dramatik…zoti Kujtim, prandaj unë doja që me ju të flisja dhe unë prapë do t’ju pres të flasim. Po si mundet more zotëri, ti të marrësh avokatin italian dhe të kërkosh dëmshpërblimin e nipit tënd?

Adelina: E ka kërkuar djali i tij.

Eni Çobani: Po si mundet ore xhaxha? O xhaxhai i nipit 22 vjeç që është futur në dhe! Ore shqiptar, po si mundet të marrësh ti avokatin italian? Se deri që more shtëpinë e vëllait, se gjete një vëlla si Nazmiu, hajde po e justifikoj, por lekët e atij djali 22 vjeç si mundet t’i marrësh ti zotëri që i drejtohesh asaj “si ke qenë dhe e di si je bërë sot?” Lekët e djalit të kësaj zonje do marrësh ti? 

Adelina: Të shohë atë të vetën ai që shkonte rrugën për të mbajtur ato me bukë!

Eni Çobani: Por kjo ka kaluar dhe kapërcen çdo gjë njerëzore!

 

Më të lexuarat