Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

27 vjet nga shembja e komunizmi, Kryemadhi: Diktatorët po mbajnë ende peng Shqipërinë

Postuar: 20/02/2018 - 14:17

Kryetarja e LSI-së,  Monika Kryemadhi ka kujtuar 27 vjetorin e shembjes së regjimit komunist. Nëpërmjet një mesazhi në faqen e saj në Facebook, Kryemadhi u shpreh se 20 shkurti do të kujtohet gjithmonë si qëndresa dhe kulmi i revoltës të një populli. Ajo nuk ngurroi të kritikonte qeverinë aktuale, duke u shprehur se diktaktorët po e mbajnë ende peng Shqipërinë.

"27 vjet më parë shqiptarët rrëzuan simbolet e diktaturës, duke treguar forcë dhe kurajo përballë një regjimi që në ditët e fundit tregoi anën më të egër të tij.

20 shkurti do të kujtohet gjithmonë si qëndresa dhe kulmi i revoltës të një populli, që për dekada u përball me padrejtësi dhe dhunë shtetërore.
Sot, 27 vjet më pas, shpresat e mijëra shqiptarëve që dolën në shesh për rrëzimin e bustit të diktatorit jane ende të paplotësuara, sepse diktatorët e “vegjël” që na qeverisin kanë ende model atë që shkatërroi Shqipërinë për 50 vjet me radhë.
Janë këta diktatorë që sot po mbajnë ende peng Shqipërinë me papërgjegjshmërinë me të cilën qeverisin.
Ndaj sot më shumë se kurrë kujtesa për atë ditë të shënuar dhe qeverisja banditeske janë shtysa më e madhe për të gjithë ne që të rrëzojmë diktatorët e vegjël, që çdo ditë e më shumë po na imponohen me modelet e tyre të shëmtuara", shkruan ajo në facebook.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 26

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 12/12/2018 - 15:50

Senati Akademik i Universitetit të Tiranës ka dalë në mbështetje të studentëve.

Përmes një deklarate zyrtare, thuhet se është gati ngritja e një grupi pune për të shqyrtuar kërkesat e studentëve.

Postuar: 12/12/2018 - 15:35

Kur në Tiranë ‘vlojnë’ protestat e studentëve, në Bulqizë janë ngritur minatorët.

Postuar: 12/12/2018 - 15:22

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale dhe Instituti Kombëtar i Statistikave (INSTAT) pub

Postuar: 12/12/2018 - 14:57

Vijon protesta e studentëve përpara kryeministrisë, ndërsa një prej të rejave që e kaloi natën në

Postuar: 12/12/2018 - 14:35

Mjekët grekë deklarojnë se shqiptari Aleksandër Luca nuk është përdhunuar në qeli.