BREAKING NEWS

Shqipëria nuk gjen qetësi / Plas arma në Elbasan, ekzekutohet një person në makinë

Shqipëria nuk gjen qetësi / Plas arma në Elbasan, ekzekutohet
x

Aktualitet

“29 persona u shëruan”/ Mjekja e njohur shqiptare në Gjermani jep lajmin e mirë: Ky është medikamenti që shëron për 5 ditë simptomat e Covid-19

“29 persona u shëruan”/ Mjekja e njohur shqiptare në

Një lajm i mirë për të gjithë ata që nuk e kanë kaluar covid-19, mjekja e njohur shqiptare në Gjermani, Aurora Meta Dollenberg në një intervistë tha se po aludiohet për një medikament, i cili mund të shërojë brenda 5 ditëve simptomat e koronavirusit.

Ajo tha se ky medikament po studiohet në Izrael dhe se fillimisht është përdorur për trajtimin e kancerit.

Ajo ndër të tjera tha se nga 50 persona që e kanë marrë këtë ilac që kanë qenë me Covid, 29 janë shëruar brenda 5 ditëve.

“Përpjekjet tona nuk do mbeten vetëm te vaksinimi. Duhet të mendojmë për ato që e kalojnë covid keq. Për kategorinë e rasteve të rënda me covid po punohet për 1 mendikament që shëron brenda 5 ditëve simptomat e covid. EXO-CD24  është medikament i ri që ka filluar të studiohet në izrael fillimisht. Është te ato medikamente kundër kancerit. Janë aplikuar vetëm për covid, kanë dhe modifikime, janë gjetur se kush do jetë më i përshtatshëm për covid. Te ai grup pacientësh që janë testuar kanë pasur sukses. Nga 50 që e kanë marrë 29 janë shëruar brenda 5 ditëve. Edhe ky është një lajm i mirë”, shtoi ajo.