Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

3 shqiptarët e pësojnë keq/ Shoferi kishte mbushur makinën me drogë, kurse dy të tjerë…

Postuar: 14/09/2018 - 14:22

Sekuestrohen mbi 128 kg marijuane ne dy operacione te ndryshme te policise greke ne kufirin greko-shqiptar prane Igumenices.

Ne aksionin e mengjesit te sotem ne Petusiou, Igumenice, u ndalua nje automjet qe vinte nga kufiri i gjelber ne te cilin u gjeten dhe sekuestruan 41 pako me 77 kg 270 gram marijuane. Policia ka vene ne pranga shoferin shqiptar 30-vjec.

Nderkohe qe pas mesnate ne rrugen bujqesore ne Drimitsa, Igumenice, u kapen dy shtetas shqiptare 24 dhe 29-vjec, teksa transportonin ne kembe canta qe permbanin 48 pako me 51 kg 10 gram marijuane. Ne total jane sekuestruar 128 kg 280 gram marijuane, 1370 euro, 3 celulare, 1 automjet.

droge1

drpge2droge3droge4

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/01/2019 - 19:08

Një ngjarje e rëndë mësohet të ketë ndodhur mbrëmjen e sotme në qytetin e Memaliajt, ku një kambist është qëlluar me thikë nga një person ende i pa identifikuar.
 

Postuar: 22/01/2019 - 18:05

Pas lajmit të publikuar në disa media rreth vdekjes së një foshnje 4-muajshe, ku dyshohet se ësht

Postuar: 22/01/2019 - 18:00

Ka nisur edhe sot protesta e banorëve të Astirit, të cilët tashmë prej muajsh po protestojnë në m

Postuar: 22/01/2019 - 17:26

Mediat greke kanë zbuluar detaje të reja për shqiptarin Aleksandër Luca dhe grekun Manolis Koukou

Postuar: 22/01/2019 - 17:24

Arrestohet në Tiranë pas gati pesë vitesh autori i një grabitje me armë të kryer rreth katër vite

Postuar: 22/01/2019 - 16:55

Kryeministri Edi Rama është në një takim sot me studentët e Universitetit Aleksandër Xhuvani në E

Postuar: 22/01/2019 - 16:47

Një bombol gazi ka shpërthyer në flakë ditën e sotme në një shkollë 9-vjeçare në Shkodër.Ngjarja