BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x

Aktualitet

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më

30 universitetet më të mira në Shqipëri të renditura nga EduRank bazuar në rezultatet e kërkimit, rëndësinë joakademike dhe ndikimin e të diplomuarve. Renditjet përcaktohen duke analizuar 36,8 mijë citate të marra nga 6,43 mijë botime akademike të bëra nga 30 universitete nga Shqipëria, popullaritetin e 105 ish-studentëve të njohur dhe bazën më të madhe të të dhënave të referencës në dispozicion.

1.Universiteti i Tiranës

2.Universiteti Politeknik i Tiranës

3.Universiteti Agrokulturor i Tiranës

4. Aleksandër Moisiu Durrës

5.Universiteti Mjekësor i Tiranës

6.Universiteti Epoka

7. Universiteti Europian i Tiranës

8. Universiteti New York Tiranës

9. Instituti Kanadez i Teknologjisë

10.Universiteti Luigj Gurakuqi Shkodër

11. Universiteti Arteve

12. Universiteti Aleksandër Xhuvani Elbasan

13. Universiteti Polis

14. Universiteti Marin Barleti

15.Kolegji Bedër

16. Universiteti Zonja e Këshillit të Mirë

17. Universiteti Ismail Qemali Vlorë

18. Universiteti Metropolitan Tiranë

19. Universiteti Fan S. Noli Korçë

20. Universiteti Mesdhetar i Tiranës

21. Universiteti Albania

22. Universiteti Eqrem Çabej Gjirokastër

23. Universiteti Aldent

24. Universiteti Sporteve Tiranë

25. Universiteti Luarasi

26. Kolegji Universitar Wisdom

27. Kolegji Universitar Tirana Business 

28. Kolegji Universitar Logos

29. Kolegji Universitar Qiriazi

30. Kolegji Universitar Pavaresia Vlore