Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

3.4 mln euro në “Toyota Yaris”, prokuroria bën lëvizjen e fundit ndaj të dyshuarve (EMRAT+FOTO)

Postuar: 12/09/2019 - 11:04

Çështja e shumës marramendëse të parave të zbuluara në dy makina “Toyota Yaris” në Portin e Durrësit, pritet të kalojë brenda disa ditësh në gjykatë. Gazetarja Klodiana Lala raportoi për “BalkanWeb” se Prokororia për Krime të Rënda u ka njoftuar zyrtarisht akuzat të dyshuarve për çështjen e Toyota Yaris dhe pritet që dosja të kalojë për gjykim brenda 10 ditësh.

Të arrestuar për çështjen janë shtetasit Alban Mollaymeri, Edi Lika, Klevi Cani dhe Agim Cekaj, ndërsa janë në kërkim nga policia kushërinjtë Alfred e Elvis Vladi.
 
Ndërkohë mësohet se Prokuroria do të veçojë një çështje tjetër penale për të hetuar bashkëpunëtorët. Më 24 qershor të vitit të kaluar u kapën në Durrës 3.4 milionë euro në dy mjete “Toyota Yaris” të ardhura nga Belgjika.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/09/2019 - 23:27

Një njoftim për shkëndijë elektrike në bodrumin e Presidencës ka vënë në lëvizje forcat zjarrfikëse të kryeqytetit.Mësohet se Garda e Republikës ka kërkuar praninë e zjarrfikësve si masë paraprake, për të parandaluar

Postuar: 16/09/2019 - 22:05

 Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin Korçë-Bilisht, në afërsi të fshatit Kuç.

Postuar: 16/09/2019 - 21:17

Një aksident ka ndodhur në aksin Korçë-Kapshticë, në vendin e quajtur Kuc.

Postuar: 16/09/2019 - 21:07

Një aksident i frikshëm është regjistruar pak minuta më parë në Tiranë.

Postuar: 16/09/2019 - 19:58

Një darkë familjare u shndërrua në një sherr me fjalë e më pas me thika, çka u desh ndërhyrja e k

Postuar: 16/09/2019 - 19:45

Policia italiane ka zhvilluar një operacion të gjerë antidrogë në Latina, duke arrestuar gjithsej