BREAKING NEWS

Nuk ndalet ish ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri bën lëvizjen e papritur në betejën e tij me drejtësinë, ja vendimi më i fundit

Nuk ndalet ish ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri bën lëvizjen e
x

Aktualitet

36-vjeçari shqiptar gjendet i vdekur në burg, ja çfarë shkruajnë mediat greke

36-vjeçari shqiptar gjendet i vdekur në burg, ja çfarë

Një 36-vjeçar shqiptar është gjetur pa jetë në qelinë e burgut grek të Agias. Mediat greke shkruajnë se shkaqet për vdekjen ende nuk janë bërë të ditura nga autoritet.

Nga të dhënat paraprake dyshohet se vdekja mund të ketë ardhur si pasojë e shkaqeve patologjike. Sakaq kanë nisur hetimet dhe pritet përgjigjja zyrtare e autopsisë, ndërsa identiteti i viktimës nuk është bërë i ditur.

“I burgosuri ishte me origjinë shqiptare dhe u gjet i vetëm në qelinë e tij, pa asnjë shenjë të dukshme dhune që mund ti ketë shkaktuar vdekjen”, raportojnë mediat e vendit fqinj.

Trupi i pajetë është dërguar në spitalin e Hanias ku do ti nënshtrohet ekspertizës mjeko-ligjore.

Më të lexuarat