BREAKING NEWS

Tjetër humbje e rëndë në vend, Covid-19 i merr jetën parakohe muzikantit të njohur shqiptar, prej një muaj luftë me sëmundjen në Turqi, miku i tij jep lajmin e hidhur

Tjetër humbje e rëndë në vend, Covid-19 i merr jetën
x

Aktualitet

"4 gram në ditë", mjeku jep lajmin fantastik që duhet ta lexojmë të gjithë: Ky ilaç i zakonshëm ul rrezikun e vdekjes nga koronavirusi. Mund të jetë e rrezikshme nëse përdorni...

"4 gram në ditë", mjeku jep lajmin fantastik që duhet

Mjeku shqiptar Albert Troci, i cili jeton dhe punon në Itali ka deklaruar se kura më e mirë për Covid-19 është paracetamoli.

Në një lidhje me Skype në ‘Repolitix”, Troci tha se edhe paracetamoli, duhet përdorur me masën e duhur, që sipas tij, nuk duhet të jetë më shumë se katër gramë në ditë.

Përsa i përket antibiotikut, Troci tha se mund të jetë shumë i rrezikshëm, nëse merret nga një person i infektuar me Covid-19.

“Merrni paracetamol. Dhe jo më shumë se 4 gramë në ditë. Mos përdorni antibiotik, mund të jetë shumë i rrezikshme nëse je i infektuar me Covid-19,”– tha Troci.

Më të lexuarat